Фінансовий відділ

Фінансовий відділ Мліївської сільської ради –
фінансовий орган Мліївської сільської ради, є неприбутковою організацією, утвореною в порядку, визначеному Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», на виконання положень Бюджетного кодексу України. Фінансовий відділ Мліївської сільської ради має таку структуру (4 шт. од):
- начальник;
- головний спеціаліст (особа відповідальна за ведення бух. обліку);
- провідний спеціаліст по доходах;
- провідний спеціаліст по видатках.
Фактично зайнята чисельність 3 штатних одиниці.

При виконанні покладених на відділ функцій, взаємодіє з Міністерством фінансів України, Департаментом фінансів Черкаської  обласної державної адміністрації, виконавчими органами Мліївської сільської ради, органами Державної податкової служби України, територіальними органами Державної казначейської служби України та іншими органами, підприємствами, установами, організаціями.

Основними завданнями Фінансового відділу є:

- забезпечення реалізації державної бюджетної політики на території Мліївської сільської територіальної громади;

- здійснення за участю органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, прогнозування та аналізу надходження доходів до місцевого бюджету на відповідний період, а також забезпечення помісячного балансу доходів/видатків/джерел фінансування місцевого бюджету;

- організація роботи та забезпечення складання проекту місцевого бюджету, подання його на розгляд сесії Мліївської сільської ради, після схвалення виконавчим комітетом Мліївської сільської ради;

- складання та затвердження розпису місцевого бюджету, внесення в установленому порядку змін до розпису, забезпечення впродовж бюджетного періоду відповідності розпису місцевого бюджету встановленим бюджетним призначенням;

- розробку, затвердження паспортів бюджетних програм, головним виконавцем яких є Фінвідділ та погодження паспортів бюджетних програм інших головних розпорядників коштів місцевого бюджету;

- перевірка правильності складання і затвердження кошторисів та планів асигнувань загального фонду бюджету, планів спеціального фонду бюджету, планів використання бюджетних коштів;

- здійснення обліку коштів резервного фонду місцевого бюджету  та контролю за їх використанням;

- організація виконання місцевого бюджету, забезпечення разом з органами, що контролюють справляння надходжень бюджету, територіальними органами Державної казначейської служби України, виконавчими органами Мліївської сільської ради надходжень доходів до місцевого бюджету;

- здійснення фінансування головних розпорядників бюджетних коштів в межах наявних фінансових ресурсів відповідно до призначень, встановлених рішенням про місцевий бюджет;

- облік та здійснення контролю за використанням коштів субвенцій та дотацій  з державного і обласного бюджетів;

- формування  бюджетної та фінансової звітності. Проведення аналізу стану виконання місцевого бюджету за кожний звітний період.  Подання на розгляд Мліївської сільської ради квартальних звітів та річного звіту про виконання місцевого бюджету.

Підтримка закладів охорони здоров’я з місцевого бюджету

З моменту реорганізації закладів охорони здо­ров’я – з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства, вони отримали статус повноцінних суб’єктів господарювання, укладають договір із Національною службою здоров’я України, отримують фінансування із державного бюджету на підставі фактично наданих медичних послуг пацієнтам, тобто заробляють кошти.

10:02 26.03.2024

Роль місцевих податків у забезпеченні життєдіяльності громади

Бюджет Мліївської громади формується за рахунок двох основних джерел: власні і закріплені доходи – які в основному формуються за рахунок місцевих податків та субвенції і дотації з державного та інших місцевих бюджетів.

15:32 18.03.2024

Про вільний залишок бюджетних коштів місцевого бюджету

Щорічно, після затвердження Мліївською сільською радою річного звіту про виконання місцевого бюджету за попередній рік, стає доступним для розподілу і забезпечення відповідних потреб життєдіяльності громади залишок коштів місцевого бюджету.

17:18 11.03.2024

До відома суб'єктів господарювання - юридичних осіб!

Згідно з підпунктом 266.7.5 Податкового кодексу України в термін до 20 лютого 2024 року платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку на нерухоме майно станом на 1 січня звітного року і не пізніше 20 лютого подають до контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію на нерухоме майно за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

18:16 30.01.2024

Дещо про «таємну сторону» місцевого бюджету

Місцевий бюджет хоч і є окремою ланкою в галузі державних фінансів, але виконується та формується звітність по ньому на загальноприйнятих нормах, які є однакові для всіх учасників бюджетного процесу.

21:58 29.01.2024