Про вільний залишок бюджетних коштів місцевого бюджету

Дата: 11.03.2024 17:18

Щорічно, після затвердження Мліївською сільською радою річного звіту про виконання місцевого бюджету за попередній рік, стає доступним для розподілу і забезпечення відповідних потреб життєдіяльності громади залишок коштів місцевого бюджету.

Залишок бюджетних коштів на кінець року формується за рахунок економії видатків та при отриманні перевиконання дохідної частини бюджету.

Вільний залишок коштів - перевищення залишку коштів загального фонду бюджету над оборотним залишком бюджетних коштів на кінець бюджетного періоду.

На які цілі допускається використання вільного залишку в 2024 році?

Змінами до бюджетного законодавства, зокрема статтею 46 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» та пунктом 228 розділу VI Прикінцеві та перехідні положення Бюджетного кодексу України значно обмежено напрями використання вільних залишків коштів місцевого бюджету, які утворилися на початок року.

В період дії воєнного стану дозволеними напрямами використання є спрямування коштів на:

- оплату праці працівників бюджетних установ;

- нарахування на заробітну плату;

- придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів;

- забезпечення продуктами харчування;

- оплату комунальних послуг та енергоносіїв;

- соціальне забезпечення;

- створення умов для лікування, відновлення та реабілітації осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії російської федерації проти України;

- заходи та роботи з територіальної оборони та мобілізаційної підготовки;

- підтримку сил безпеки і оборони;

- проектування, будівництво, ремонт захисних споруд цивільного захисту (сховищ, протирадіаційних укриттів), споруд подвійного призначення та облаштування приміщень, які плануються до використання для укриття населення;

- будівництво фортифікаційних споруд;

- платежі, пов’язані з виконанням гарантійних зобов’язань (з можливістю передачі таких коштів іншому місцевому бюджету).