A A A K K K
для людей із порушенням зору
Мліївська громада
Черкаська область, Черкаський район

Це актуально!

Вітання з нагоди Дня усиновлення

        Усиновлення — це особлива дорога батьківства, благородна і складна, переповнена емоціями, очікуваннями, тривогами і обов’язково надбаннями як для дитини, так і для дорослого. І тому саме напередодні такого свята хочеться від щирого серця привітати тих відважних батьків, які здійснили цей відповідальний крок і взяли дитину у свою родину, кожному з прийомних батьків, опікунів, чий дім став рідною домівкою для дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, побажати розуміння, доброти, терпіння та здоров’я. Адже бути батьками - це один із найважливіших обов’язків, який доводиться виконувати у житті, але водночас найбільш цікавий та гідний старань.    

        Справжньою винагородою для Вас будуть посмішки щасливих дітей, які даруватимуть радість, тепло і впевненість у завтрашньому дні.

    Висловлюємо велику вдячність всім небайдужим до дитячої долі. Нехай разом із прекрасним моментом усиновлення у ваших сім’ях назавжди поселиться щастя, добробут та родинне благополуччя!
Міжнародний день сім’ї

    Для багатьох людей сім’я — найдорожче, що є у житті кожного. Це притулок та гавань у найважчі часи. Особливо — зараз. 

    Ніяка карколомна кар'єра та золоті гори не замінять підтримки рідного плеча, дитячої посмішки, теплих обіймів. Хочемо побажати цього дня всім сім’ям Мліївської громади,  щоб у родинах завжди панували любов, вірність, взаєморозуміння і звичайно ж, щастя, щоб біди та негаразди  обходили ваші оселі стороною.

    Бережіть свої сім'ї, а при можливості, у цей складний час, прийміть у свою сім’ю тих, хто потребує вашої любові та підтримки: створіть патронатну сім’ю, прийомну, а при бажанні-усиновіть посиротілу дитину, у якої війна забрала найдорожче: батьків.

      З нагоди свята подякували родині нашої громади, яка усиновила дитину та побажали, щоб сім’я була дружною і згуртованою, та від виконавчого комітету   Мліївської сільської ради  вручили  подарунок.

                                                                                                                                                                               

                                                                        Працівники служби у справах дітей

 

 

            День матері

       14  травня  відзначається День Матері в Україні. З нагоди цього дня, хочемо висловити подяку за ніжність, турботу та безмежну любов, яку матері Мліївської громади надають своїм дітям протягом життя. Низько вклоняємося вам, мами, за терпіння, дивовижну мудрість, прагнення та вміння.

        Нехай ростуть ваші діти гідно і стають гордістю для вас, нехай славлять свій рід і рідний край, нехай будуть вам вірною опорою, а внуки- стануть вашою гордістю, джерелом нового натхнення й життєвої сили.

                                                                         Працівники служби у справах дітей 

 

 

 

 

 


СІМЕЙНИЙ ПАТРОНАТ: КОРОТКО ПРО ГОЛОВНЕ

Служба у справах дітей Мліївської сільської ради щороку на підставі аналізу випадків та причин потрапляння дітей у складні життєві обставини, визначає потребу територіальної громади у запровадженні послуги патронату над дитиною.

Ми шукаємо кандидатів у патронатні вихователі. Шляхи пошуку різні: на рівні територіальної громади проводимо інформаційні кампанії, співбесіди і консультації з особами, які можуть стати патронатними вихователями. На даний час бажання виконувати обов’язки патронатного вихователя ще ніхто не виявив.

Основні вимоги до кандидатів:

- вік: від 35 до 60 років (для жінок) і від 35 до 65 років (для чоловіків);

- перебувають у зареєстрованому шлюбі і проживають на спільній житловій площі;

- одинокі особи , які проживають на спільній житловій площі з іншим повнолітнім членом родини, який готовий стати помічником патронатного вихователя;

- мають позитивний досвід виховання дітей;

- мають власне житло або офіційно його орендують;

- мають достатній рівень матеріального забезпечення;

- не позбавлялися батьківських прав…

Розмір грошового забезпечення становитиме 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць ( станом на 01.01 2023 року – 13420 грн., оплата здійснюватиметься за кожен день перебування дитини в сім’ї). На дітей, влаштованих в сім’ю, виплачуватиметься соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя у розмірі 2,5 прожиткових мінімуми для дітей віком до 6 років (станом на 01.01 2023 року – 5680грн.) та для дітей віком від 6 до 18 років (станом на 01.01. 2023 року-7082грн.).

Термін перебування дитини у сім'ї патронатного вихователя не повинен перевищувати 3 місяці, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.

За детальною інформацією звертайтесь до Служби у справах дітей Мліївської сільської ради за адресою: с. Мліїв, вул. Данила Кушніра, 67

 

______________________________________________________________________________________________________

У гостях у казки 

 

 

          Нещодавно завдяки сільському голові Василю Микитенку була організована чергова поїздка до Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка.  Цього разу серед запрошених були дітки  із числа внутрішньо переміщених осіб, які відносяться до вразливих категорій, яких  привітали голова Черкаської районної військової адміністрації Валерія Бандурко та заступник голови Черкаської обласної військової адміністрації Олександр Шамрай і вручили подарунки. Діти   відчули аромат хвої,  милувалися прикрашеною гірляндами ялинкою, а не сигналу повітряної тривоги.  Потім із задоволенням всі переглянули новорічну виставу «Котик і півник». Ця казка привела юних глядачів у світ , сповнений пригод, таємниць та несподіванок, і  викликала надзвичайне захоплення  й незабутні враження у дітей від  гри акторів, світлових ефектів, костюмів героїв та декорацій.  Захід пройшов неперевершено і яскраво, подарував масу приємних емоцій виступаючим та глядачам.
               Святковий настрій залишився у всіх надовго. Дякуємо за організацію і запрошення на свято.
                                                                                                                   
                                                                                                                      Служба у справах дітейАкція « Добро переможе»

     В Україні образ Святого Миколая і традиції дарувати подарунки дітям дедалі більше шануються. 19 грудня 2022 року відбувся доброчинний захід для дітей загиблих героїв ЗСУ у Черкаському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. Т.Г.Шевченка. Запрошених привітав голова Черкаської обласної   військової адміністрації Ігор Табурець. До дійства долучилися працівники обласної та районної служб у справах дітей.
 

Діти із задоволенням переглянули виставу Г.Х. Андерсена «Снігова Королева» та отримали в подарунок солодощі.

   Дякуємо за організований відпочинок.

                                                                                   Працівники ССД  Мліївської ТГТрадиційне свято

      Святий Миколай — другий після Бога заступник, захисник, покровитель дітей і охоронець людей від усіх проблем і нещасть.  Все життя він ніс людям Добро і Милосердя. Найбільше люблять і шанують його діти.   

   У цей день,19 грудня, у Мліївській громаді  проведено благодійну акцію для дітей, батьки яких перебувають у лавах ЗСУ та дітей, батьки яких загинули під час бойових дій. Серед запрошених були 55 діток і їх батьки. У залі панувала атмосфера взаєморозуміння та підтримки.

    З вітальним словом до присутніх звернувся сільський голова Василь МИКИТЕНКО, який привітав усіх від себе, депутатського корпусу та виконавчого комітету з великим християнським святом – Днем Святого Миколая. Побажав, щоб  Миколай захищав кожен дім від зла та бід, приносив щастя й любов, допомагав воїнам захищати рідну землю, щоб Святий Божий Угодник почув  молитви і наповнив життя дітлахів великими і маленькими чудесами.

      Казкові ведучі Аня Єпіфанова, Аліна Головіна та Любов Муха повели діток до фантастичної країни, над створенням якої попрацювали Ольга Чорнобай,  Валентина Марченко.

      Сподобалась дітлахам розважальна програма, підготовлена учасниками і працівниками Центру культури та дозвілля Мліївської сільської ради: танці, конкурси, фокуси, шоу мильних бульбашок, флешмоб та ін. А коли потрібно було виконати конкурсну пісню, то Марія Іващенко, учениця Старосільського ліцею, запропонувала усім заспівати Гімн України, який охоче співали і дорослі, і діти.

    Звичайне і спокійне дійство  здалося для всіх казкою. Нам, дорослим,  насправді хочеться, щоб ніколи не згасав політ дитячих фантазій, щоб лунав дитячий сміх, щоб скоріше закінчилася війна і батьки, присутніх в цій залі дітей, повернулися скоріше до рідних домівок.

                                                                        Служба  у справах дітей

 

Щира подяка за підтримку

      У теперішній час не всі можуть розуміти, підтримувати один одного, а коли це стає можливим,- немає нічого прекраснішого. У Мліївській громаді проживають сім’ї, в яких діти мають різні патології від народження. Всі вони різні і всі чимось несхожі на інших, але кожна дитина має свої особливості, мрії, бажання. Це нормально. Хочеться  допомогти і батькам, які виховують цих діток, тому що  їм справді треба докладати дуже багато зусиль. Бачити та цінувати ці зусилля,  якщо потрібно, відзначати перемоги, разом сумувати через невдачі, а головне-жити, боротись і перемагати.

        Черкаська обласна організація «Громадська організація людей з обмеженими можливостями «День»,  на чолі з її керівником Прилуцьким Олександром Івановичем, надали гуманітарну благодійну допомогу 24 нашим таким родинам.  Про дану організацію  у нас склалося враження як про порядних і щирих людей. Для  батьків, які виховують діток з особливими потребами,  дуже важливо знати, що у вирішенні щоденних проблем вони не одинокі, що є люди, які у важку хвилину можуть підставити дружнє плече. Коли родини отримали допомогу від  обласної організації, то їх думки повернулися до таких непересічних загальнолюдських цінностей, як співчуття, любов до ближнього і здатність змінити світ  на краще.

 

      Хочеться щиро подякувати за Вашу підтримку, Олександре Івановичу, за те, що  не стоїте осторонь  людських проблем. Надаючи допомогу, Ви даруєте радість та надію на краще життя.

 

Особливим дітям-особлива турбота

       Життя тримається на небайдужих, чуйних людях, не здатних пройти повз, завжди готових допомогти і надати підтримку.

       13 вересня родина Головіних отримала дві коляски для своїх діточок. При розмові з мамою було помітно, що в неї світяться очі, тремтять губи і радість переповнює душу. Вона повідомила, що отримуючи їх,  у неї  не вистачало слів, щоб подякувати людині, яка проявила увагу до її доньок: Зоряни та Вікторії.  «Іван Богданович, протоієрей Свято-Михайлівської УПЦ, передав нам дві коляски. Вони дуже потрібні і чудові, я просто в захваті. Це приємний знак визнання, підтвердження того, що про моїх дівчаток піклуються. Я подякувала йому за теплоту  душі, за милість його серця!»-сказала мама.

      А також мама сказала слова вдячності і сільському голові, який перший підняв питання, щоб забезпечити колясками дітей, які їх потребують. Подякувала  Василю Вікторовичу за те, що став опорою і підтримкою для їхньої родини! Відмітила, що він  щирий керівник, який легко віддає оточуючим свої душу і серце в потрібні хвилини. Поспілкувавшись, побажала, щоб йому завжди  щастило у всіх добрих справах і щоб  так само щиро люди ставилися до нього.

    При спілкуванні не всім дано розуміти один одного, а коли це стає можливим, — немає нічого прекраснішого. І як результат-є певні досягнення, домовленості та перспективи на майбутнє.

    
                    

У рамках програми «Турбота»

        У рамках місцевої програми соціального захисту населення «Турбота» та завдяки піклуванню  протоієрея Свято-Михайлівської УПЦ Івана Жигала,  учень Мліївського ліцею №1 отримав німецьку активну інвалідну коляску Ottobock . Європейські виробники подбали про комфорт користувача. Сучасна модель має легку вагу, з литими колесами, невеликою шириною, що дозволяє проходити в вузькі проходи, а також  має різні функції і регулювання, а якість відповідає європейським стандартам. Правильно підібраний виріб забезпечує комфортне і швидке пересування.


Мама принесла щирі слова подяки Івану Жигалу: «В наш нелегкий час, коли все більше людей потребує турботи та матеріальної допомоги стає важко знайти людей, які здатні сприймати чужі проблеми, як свої, і як чудово, що такі люди все -таки є. Без вашої допомоги все б склалося точно не так добре, як є зараз. Для мене ви стали ніби спаситель. Спасибі за те, що ви такий добрий і чуйний чоловік.»

  

     За піклування про сина мама подякувала і сільському голові Василю Микитенку, тому що він перший перейнявся  проблемами  даної родини і завдяки його організаторським здібностям, вмінням потрібна річ з’явилася в  оселі Сукомелів. Адже тепер Саша зможе самостійно пересуватися, здійснювати прогулянки, відвідувати магазини та громадські місця і навіть займатись домашнім господарством.

     Вселили віру і надію на краще майбутнє слова очільника громади. «Завдання сільської влади - дбати про кожного жителя громади, і в першу чергу, робити все можливе для поліпшення життя малозахищених верств населення. Сьогодні ми вручаємо річ, яка допоможе Олександру Сукомелу, дитині  з обмеженими можливостями, краще почуватися в суспільстві..», - зазначив сільський голова Василь Микитенко.

Долучилися до справи і працівники Мліївської КНП «Центру первинної медико-санітарної допомоги ім. родини Симиренків», які надали автомобіль для перевезення коляски.

  Як приємно жити і працювати з людьми, які вболівають за добробут своїх односельців. Поки такі люди живуть і працюють, то буде жити і наша нація українців. Хочеться ще раз щиро подякувати за підтримку та за щирі і чуйні серця, а головне за те, що є люди, які не стоять  осторонь проблем інших.

 

               З повагою начальник ССД                                          Надія ЗІНЧЕНКО   Розмова з дітьми про війну: основні правила і моменти, які потрібно знати батькам

 

    Війна змінила життя не лише дорослих, а й дітей, які втратили звичну впорядкованість життя. За таких обставин діти хочуть знайти відчуття безпеки та захищеності, насамперед, у своїх батьків.

  Війна — це травматична подія для всіх. Особливо для дітей. Але дорослі можуть мінімізувати її вплив. Адже саме від їх поведінки та реакції залежить спокій юних громадян. Як говорити з дітьми про війну і допомогти їм зберегти психічне здоров’я?

    Розмовляючи з дітьми про нинішню війну головне правило, якого слід дотримуватися  — це казати дітям правду. Але при цьому намагатись зберігати максимальний спокій, уникаючи панічних емоцій. Говорити, що війна — це тимчасово, що так завжди не буде. Повторювати, що все буде гаразд. Обговорювати плани на майбутнє. Це все дуже важливо. З одного боку, подати інформацію, а з іншого — дати позитивне скріплення плануванням майбутнього. Вести розмову з дітьми мовою їхнього віку. Тобто зрозумілими їм словами.

1. Як почати з дитиною розмову про війну?

  Почніть із запитання про те, наскільки ваша дитина обізнана із ситуацією. Не вважайте, що ви знаєте, що думає і відчуває ваша дитина. Запитайте, що вона відчуває щодо ситуації в Україні, і відреагуйте на її тривогу. Запам’ятайте: її почуття можуть бути не такими, як ви думаєте. Якщо в дитини багато запитань або ситуація змінюється, заплануйте кілька розмов. Якщо ви будете знову порушувати тему залежно від зміни ситуації, то ваша дитина зрозуміє, що ви відкриті для розмови про важкі ситуації.

2. Чому розповідаючи дітям про війну потрібно, насамперед, заспокоїтися дорослим

     Дуже важливо, щоб дорослі — чи то батьки, чи то вихователі або вчителі, говорячи з дітьми про вторгнення і війну, були розсудливими, спокійними і знали, як діяти. Лише тоді дитина все сприйме нормально і правильно. Річ у тім, що діти зчитують інформацію з дорослих, помічають, коли ті нервують, переживають і самі починають поводитися неспокійно. 

     Велике значення мають вираз обличчя дорослих та тон, яким подана інформація. Під час розмов батькам чи педагогам варто спостерігати за поведінкою дітей, адже кожен з них також може по-різному сприймати почуте. Варто пам’ятати — коли виникає загроза, то діти орієнтуються, насамперед, на батьків. Дітям важливо показувати і пояснювати, що дорослі будуть з ними завжди і за потреби захистять та допоможуть у тій чи іншій ситуації. Разом вони зможуть впоратися з усіма небезпеками чи негараздами.

3.Як говорити про війну з дошкільнятами

https://cdn.abo.media/upload/article/o_1g316f07nmvj1rk29a110v5bn55j.jpg

     Малюкам можна пояснювати все, що відбувається за допомогою казок, у яких йдеться не лише про війну, а й у принципі про безпеку. Почати можна з елементарної “Кози-дерези”. І нагадати про те, як небезпечно пускати чужих до своєї оселі, як важливо триматися разом, слухати батьків і бути уважними. Такі історії можна спокійно видозмінювати — зобразити головним героєм улюбленого персонажа або домашню тварину, придумати сюжет, який нагадував би події навколо і таке інше.

    Так як дошкільнята уважно слухають розмови дорослих, прислухаються до новин, то вони розуміють в певній мірі, що відбувається. Тож у них можуть виникати різні питання. На них треба обов’язково відповідати і робити це спокійно. Ні в якому разі не лякати і не знецінювати почуття дитини. 

   Якщо дитині страшно, сказати їй: “Я розумію, тобі страшно (треба обов’язково назвати цю емоцію), ти в безпеці, я тебе люблю, все добре”. І обійняти дитину. Якщо ж дитина сама не запитує про війну, тоді починати розмову не варто. Однак, переважно, діти помічають, що звичний режим життя порушено. І питання, пов’язані з цим, все одно виникають. Тому пам’ятаємо про головне правило: розмовляємо з дитиною спокійно, щоб передати цей спокій дитині.

4.Чому говорити про війну з дітьми від 6 до 10 років потрібно зрозуміло і відверто

https://cdn.abo.media/upload/article/o_1g316g6591bpqc8o18ir17leuq869.jpg

    З дітьми молодшого шкільного віку варто про все говорити спокійно, відверто та зрозуміло. Не приховуючи правди, не нагнітаючи ситуації і не говорячи про це по кілька разів на день. Особливо, якщо самі діти про це не запитують. Тобто достатньо один раз з дітьми поговорити про безпеку під час надзвичайних ситуацій і більше до того не повертатися, інакше всі житимуть у постійному стресі.

    Але якщо діти вимагають інформації, їм щось незрозуміло чи просто цікаво, то важливо такі відповіді давати. Недомовок не повинно бути, адже невідомість також лякає. Не маючи від вас інформації, діти можуть допридумувати чи шукати її десь в іншому місці.

   Дуже важливо постійно повторювати дитині, що ви готові до всього, що ніколи не кините свою дитину і обов’язково її захистите. Частіше обіймайте своїх дітей та нагадуйте, що ви тут, ви поруч.

5. Чому з підлітками потрібно не лише говорити про війну, а й шукати спільні відповіді

https://cdn.abo.media/upload/article/o_1g316h5rgr001r7q2ch15abjtt6v.jpg

    З дорослими дітьми можна спільно шукати відповіді на запитання. Наприклад, потрібну інформацію можна разом знайти в інтернеті. Після цього варто обговорити прочитане  чи побачене. Це добре, якщо у дорослих і дітей — різні думки, тоді з'являється більше простору для діалогу.

  Підлітки наразі можуть знаходити більше інформації в інтернеті про те, що відбувається, ніж дорослі. І ця інформація може бути для них травматичною. Адже є такі новини (зі сценами жорстокості, вбивств тощо), які дітям не бажано дивитися через ризик отримати травму. Тож попросіть дитину, щоб вона не дивилася новини, якщо відчуває страх і злість. Під час розмови з підлітками намагайтеся знайти консенсус. При цьому важливо слухати та щиро намагатися зрозуміти дитину. Однак варто пам'ятати, що ви дорослий, а тому кінцеве рішення за вами.

 

6. Що робити батькам, щоб уберегти дитину від психологічної травми через війну

Тут можна дати батькам низку порад і простих ігор-вправ:

  • Грайте з дітьми в хованки, дозволяйте будувати укриття та халабуди. Таким чином діти обіграють своє безпечне місце.
  • Малюйте, розфарбовуйте будиночки та робіть орігамі-будиночки. Створюйте затишні місця для ляльок.
  • Безумовно приймайте дитину і в “радості, і в горі” — і з хорошими результатами, і не дуже. Безпека має ґрунтуватися на стабільності.
  • Обіймайте дитину не менше семи разів на день.
  • Перед сном поговоріть про секрети разом. Діти це люблять.
  • Наш мозок так влаштований, що він фіксує і запам'ятовує погане, тому дуже важливо спеціально фіксувати свою увагу на доброму. 
  • Наприкінці дня пограйте у гру “Що хорошого в мене було за день”. Переможе в цій грі той, хто назве найбільше хороших подій.
  • Перегляньте разом з дитиною різні фото, малюнки в інтернеті та попросіть вибрати те зображення, яке асоціюється у неї з безпечним простором, там, де їй було б добре. Поставте це фото чи картинку на заставку комп'ютера, телефона, або роздрукуйте і прикріпіть на холодильник чи шафку.
  • Можна намалювати місце, де дитині буде затишно та спокійно.
  • Підберіть разом з дитиною музику, яка асоціюється у неї зі спокоєм і безпекою та слухайте її.— Попросіть вибрати колір який асоціюється із безпекою та нехай замалює повністю лист А4. Залиште його на видному місці.

7. Куди можна звернутися за психологічною підтримкою

Національна психологічна асоціація. З початком військових дій силами небайдужих людей створений психологічний консультативний центр для тих, хто переживає паніку, тривогу та постійний стрес. Щоб звернутися по допомогу до центру — треба заповнити анкету.

Міністерство освіти і науки України. З сертифікованими психологами Асоціації інноваційної та цифрової освіти запускає щоденні онлайн зустрічі.

Цілодобова безплатна платформа для психологічних консультацій “Розкажи мені”. Створена Інститутом когнітивного моделювання, МОЗ. Щоб отримати допомогу — необхідно заповнити анкету на сайті, коротко описавши свій стан.

Засідання Координаційної ради

  Нещодавно  відбулося чергове засідання Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми Мліївської сільської ради.

             У роботі ради взяли участь: виконуючий обов’язки заступника голови Мліївської сільської ради, голова координаційної ради Микола Бондаренко, заступник голови координаційної ради Надія Зінченко, секретар координаційної ради Катерина Гончаренко, заступник директора Черкаського обласного центру соціальних служб-Людмила Березовська, психолог Черкаського обласного центру соціальних служб-Тетяна Войцех , начальник відділу освіти, культури та спорту –Вікторія Михалковська, поліцейський офіцер громади- Владислав Волинець, психолог громади- Антоніна Ткаченко, психолог Старосільського ліцею-Ірина Войчишина, фахівець із соціальної роботи- Людмила Мойсюк.

У ході засідання розглянуто проблемні питання взаємодії суб’єктів у разі потреби надання допомоги постраждалим від домашнього насильства у Мліївській територіальній громаді .

Про проведену роботу щодо організації роботи  по домашньому насильству з початку 2022 року було інформовано присутніх Надією Зінченко. 

Представником поліції Владиславом Волинцем повідомлено про динаміку рівня домашнього насильства в Мліївській територіальній громаді під час воєнного стану.

За результатами розгляду питань, які були заслухані на Координаційній раді, виконавцям надано рекомендації працівниками Черкаського обласного центру соціальних служб з метою належного вирішення нагальних питань та прийнято відповідні рішення.

Липень 2022

 

Нехай у всьому світі будуть щасливі діти!

 

      1 червня в День захисту дітей до центру культури та дозвілля Мліївської сільської ради завітали маленькі громадяни села та прийняли активну участь у розважальній програмі до дня дитинства з мультяшним персонажем та спортивними конкурсами.

       Працівники служби у справах дітей та соціальний захист Мліївської сільської ради завітали до внутрішньопереміщених родин, які взяли під свою опіку маленьких громадян України із окупованих територій, привітали їх зі святом, вручили діткам подарунки та солодкі смаколики.

      День захисту дітей в нинішніх реаліях набув нових сенсів. Попри труднощі, які принесла війна щоденно здійснюється комплексна робота із кожною родиною, яка потребує підтримки та захисту. Нинішній захід – це важливий крок для реалізації базового права кожного маленького громадянина села на щасливе дитинство, зокрема відпочинок, розваги, посмішку та гарний настрій. Кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. І сьогодні – це не лише свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками  і громадянами своєї країни.

__________________________________________________________________________________________________   

 

День захисту дітей!

         Служба у справах дітей вітає всіх маленьких громадян з Днем захисту дітей, який щорічно відзначається у перший день літа – 1 червня. Це свято засновано на честь найменших громадян, які мають власні права.

Діти – маленькі частинки великого щастя, ім’я якого – Життя!

Діти – це диво, яке наповнює життя кожного дорослого щирою радістю і теплотою. Діти так потребують любові, підтримки, турботи і батьківської ласки! Так хочеться, щоб кожне дитяче серце не було обділене цим маленьким щастям. У День захисту дітей бажаємо кожній дитині міцної сім’ї і всього необхідного для безтурботливого дитинства. Нехай дитячі посмішки висвітлюють нашу планету і кожен із маленьких мешканців нашої планети буде здоровим і щасливим. Нехай збуваються всі ваші бажання, нехай батьки завжди будуть вам підтримкою. Ідіть по життю з посмішкою, наші дорогі діти.

_____________________________________________________________________________________________        

     

 

 З метою недопущення продажу суб’єктами господарювання неповнолітнім спиртних напоїв, тютюну та в рамках проведення акції «Відповідальність починається з мене»  було проінспектовано торгівельні заклади на території  населених пунктів Млієва та Старосілля, а також роздані інформаційні матеріали щодо недопущення продажу неповнолітнім спиртних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім.   

_____________________________________________________________________________________________        

Найулюбленіше свято усіх діток громади -

День Святого Миколая Чудотворця

       Цей день є особливим для всіх, адже він сповнений доброти, тепла, любові, очікування справжнього дива та здійснення найзаповітніших мрій. Діти чекали цього свята цілий рік: були слухняними, писали листи і врешті отримали бажаний сюрприз, тому невипадково до дітей КЗДО «Яблучко», «Пролісок», «Берізка» та загальноосвітніх закладів: Старосільського ліцею, Мліївського ліцею №1, Мліївського ліцею №2 ім. М.М. Артеменка в переддень свята завітали з вітаннями й подарунками працівники Служби у справах дітей, начальник відділу освіти, культури та спорту Вікторія Михалковська, а в  ролі Миколая виступив Андрій Величко, водій швидкої допомоги. Немає нічого кращого, аніж дитячий сміх, щасливі оченята та непідробна радість. Майже в усіх закладах нас гостинно зустрічали, допомагали при роздачі подарунків, при проведенні фотосесій, - а головне дякували та запрошували Миколая завітати наступного року.

Спонсорами  до Дня Миколая виступили члени виконавчого комітету Мліївської сільської ради на чолі з сільським головою  Василем Микитенком. Хочеться висловити  їм щирі слова подяки за розуміння, підтримку.  Побажати здоров’я, процвітання і побільше тепла на життєвому шляху  від жителів громади.

             Начальник Служби                                                                                Надія ЗІНЧЕНКО

Мліївський ліцей №2 ім. М. М. АртеменкаМліївський ліцей №2 ім. М. М. Артеменка

_____________________________________________________________________________________________        

 

    Про підсумки Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

      Упродовж останніх років з 25 листопада до 10 грудня в усіх регіонах України проходить акція «16 днів проти насильства», в рамках якої відбуваються заходи з попередження і подолання насильства над дітьми, в сім’ї, суспільстві.

        До проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»  у Мліївській громаді долучилися працівники Служби у справах дітей, відділу соціального захисту населення та охорони здоров'я, фахівець центру соціальних служб, психолог Ткаченко А.М., інспектор з ювенальної превенції Головного управління Національної поліції в Черкаській області Альбіна Корінна, поліцейський офіцер громади-Владислав Волинець, працівники КЗДО «Яблучко», «Пролісок», «Берізка» та педагогічні працівники Мліївського ліцею №1, Старосільського ліцею, Мліївського ліцею №2 ім. М.М. Артеменка.

         Особлива увага під час проведення акції приділялася питанням домашнього насилля, тому акція була спрямована проти насилля у сім’ї та формування нетерпимого ставлення до будь-якої форми насилля, яке не завжди можна побачити.  Безумовно, подолання такого негативного явища в родині можливе лише за умови об'єднання зусиль  державних органів й установ,  громадських організацій і кожного жителя громади. Кожен з нас мав сказати "Ні!" насиллю у власній родині. Адже сім'я - це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у  досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку. Які можуть бути наслідки насильства? Це стреси і велика кількість психологічних проблем, в тому числі психічні розлади, психосоматичні захворювання, аж до наркоманії і суїциду, зруйновані сім'ї і покалічені долі. І дуже часто такі злочини залишаються безкарними.

     Під час проведення акції було відвідано 19 сімей. У деяких із них спостерігалися стреси та проблеми (2 родини), психічні розлади (1 сім'я), в одній сім'ї відбувалося її руйнування.  Під час акції проведено ряд соціально-профілактичних, соціально-побутових, соціально-психологічних бесід з батьками, надано гуманітарну допомогу 11 родинам, а також проведено  профілактичні рейди. А в  закладах були проведені інформаційно-просвітницькі бесіди, виховні години, тренінги «Ні! Насильству у сім’ї», конкурси малюнків, організовано перегляд презентацій і інше…

    У шкільних бібліотеках демонструвались виставки просвітницької літератури «Попередження насильства в сім’ях» та «Як допомогти жертвам насильства».

      Заслуговують на увагу заходи, проведені по дошкільних закладах і ліцеях:

-Теоретично-практична консультація для батьків  «Попередження насильства в сім’ї», перегляд мультфільму «Жив собі кіт», з подальшим обговоренням, тематична бесіда «Ми одна сім'я»,- КЗДО « Пролісок», директор Потурнак Г.В.

- Розмова по колу «Говоримо про права дітей», перегляд та обговорення ілюстрацій до казок з подальшим обговоренням   дій та вчинків героїв,- директор Горідько Н.П., КЗДО «Яблучко».

-Просвітницьке заняття з учнями 10 класу «Гендерні стереотипи та домашнє насильство», яке підготували практичний психолог Савельєва Л.Є. та вчитель громадянської освіти Квачко Ю.Г.-Мліївський ліцей №1, заступник директора з навчально-виховної роботи Демченко О.О.

-Акція «Насильство можна подолати тільки разом»,- Карпенко О.М., Мироненко Н.М., правознавчий турнір «Юридичний потяг»,-Буркут Н.О., Карпенко О.М.,-Мліївський ліцей №2, заступник директора з навчально-виховної роботи Мироненко Н.М.

-Урок-гра «Світ наших прав», підготували учні початкових класів. Круглий стіл «Людина – не товар». Даний захід був проведений з учнями 9 класу, а також інформаційний дайджест «Насильству скажемо «НІ!»»,-Старосільський ліцей, заступник директора з навчально-виховної роботи Войчишина І.В.

 

   Якщо Ви або Ваші близькі страждають від домашнього насильства, не потрібно це терпіти й приховувати. Краще раз і назавжди припинити знущання, ніж соромитися зізнатися в цьому, наражаючи себе і своїх дітей на довгі страждання.

      Підсумовуючи сказане, є підстави вважати, що співпраця та взаємодія між закладами,  органами та службами до повноважень та компетенції яких належить захист, підтримка та допомога особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, а також насильства відносно дітей, налагоджена та дає позитивні результати. Багато чого зроблено в 2021році, але є ще і над чим працювати. Хочеться побажати, щоб у наступному році  у ваших домівках був мир, взаєморозуміння й любов, щоб здійснилися всі шляхетні бажання і заповітні мрії, а кожен день Нового 2022 року наповнився добром і щастям!

 


_____________________________________________________________________________________________        

 

Профілактичний захід «Нічне село»

 

      30 вересня 2021 року начальником Служби у справах дітей Надією Зінченко, спеціалістом Служби у справах дітей Катериною Гончаренко, старшим лейтенантом, інспектором з ювенальної превенції відділу превенції Черкаського району Альбіною Корінною, поліцейським офіцером громади  Владиславом Волинцем  був проведений  профілактичний захід, який мав на меті попередження підліткової злочинності, безпритульності, своєчасного виявлення дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, виявлення дітей, які після 22:00 перебувають на вулиці та у закладах дозвілля без супроводу батьків.

Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю. Служба у справах дітей Мліївської сільської ради ради, як координуючий орган, постійно здійснює аналіз стану бездоглядності та правопорушень серед неповнолітніх, умов, причин поширення негативних явищ у підлітковому середовищі, вживає заходи щодо захисту прав дітей, попередження соціального сирітства тощо.

   У ході рейду з усіма батьками була проведена профілактично-роз’яснювальна робота щодо належного виконання батьківських обов’язків, попереджено про правову відповідальність, згідно чинного законодавства. Дорослим було наголошено про створення сприятливих умов для виховання та розвитку дітей в родині. За результатами перевірки було виявлено 2 сім’ї, які опинилася в складних життєвих обставинах та потребують систематичного контролю з боку соціальних служб.

_____________________________________________________________________________________________        

 


Профілактичний рейд «Діти вулиці»

       З метою виявлення дітей, які залишилися без батьківського піклування та проведення обстеження умов проживання сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах 7 вересня 2021 року групою у складі працівників  Служби у справах дітей, фахівця із соціальної роботи, поліцейського громади проведено профілактичний рейд «Діти вулиці» в с. Мліїв, Старосіллі, Будо- Орловецькій.

       Обстежено житлово-побутові умови проживання 6 родин, в яких виховується 12 дітей. Відвідпли 6 розважальних закладів та 12 продуктових магазинів. За результатам рейдового заходу складені акти обстеження житлово-побутових умов, з батьками проведені індивідуально-профілактичні бесіди про відповідальність за виконання батьківських обов’язків по вихованню, утриманню та розвитку дітей.   

     Питання проведення заходів по запобіганню дитячої бездоглядності та безпритульності   знаходиться на постійному контролі служби у справах дітей Мліївської сільської  ради.

_____________________________________________________________________________________________        

 

  Всеукраїнський профілактичний захід «Урок»

         Відповідно до листа Міністерства соціальної політики України від 26.08.2020 року «Про організацію та проведення Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок» і на виконання Програми виконання заходів Державної соціальної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на період до 2021 року», в Мліївській об’єднаній територіальній громаді  групою у складі начальника Служби у справах дітей, начальника відділу соціального захисту, спеціаліста Служби у справах дітей, фахівця із служби соціальної роботи, поліцейського офіцера громади та депутата сільської ради було організовано та проведено I етап профілактичного заходу «Урок», з метою виявлення дітей шкільного віку, які не приступили або не охоплені навчанням, усунення причин та умов, що спричиняють дитячу бездоглядність та надання соціального захисту таким дітям. Станом на  8 вересня поточного року не виявлено дітей, які не приступили до навчання в загальноосвітніх навчальних закладах.

     Робота з виявлення дітей, які безпідставно не відвідують і систематично пропускають уроки, їх подальшого влаштування та надання необхідної допомоги триватиме протягом навчального року.

     Нагадуємо батькам дітей шкільного віку, що за ухиляння від забезпечення необхідних умов навчання та виховання дітей передбачена адміністративна відповідальність згідно статті 184 КУпАП.

_____________________________________________________________________________________________        

      

 

    Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Діти - це наше майбутнє,   майбутнє громади та всієї України. Піклування про підростаюче покоління – головний обов'язок кожного із нас, а також суспільства та держави. Від нас, дорослих, залежить, яким буде становлення маленької людини та як складеться її доля.

     Відповідно до плану роботи Служби у справах дітей Мліївської сільської ради, в рамках відзначення Міжнародного дня захисту дітей  01 червня 2021 року, було  в громаді проведено ряд заходів, які не залишили  байдужих ні серед дітей, ні дорослих.

   Перш за все послали щирі вітання всім дітям громади, побажали, щоб добрі справи не залишилися непоміченими – вони як маяки повинні світити  тим, хто чекає допомоги, щоб роки дитинства були яскравими та незабутніми, а в житті кожного обов’язково засяяла зірка, що вкаже шлях до щасливого прийдешнього. Діти – наше майбутнє, майбутнє нашої держави, нашої Планети, тому зичимо вам якомога більше щирих усмішок, приємних несподіванок долі, веселих та надійних друзів.

    Щастя вам, чистого і мирного неба, сонячних ранків, світлих і неповторних вражень, здоров’я та удачі на життєвих дорогах!

     А як же пройшов День захисту дітей у громаді…

Працівниками Служби у справах дітей Мліївської сільської ради була проведена відповідна робота, зокрема:

-надіслали вітання з нагоди свята до комунальних дитячих закладів дошкільної освіти «Яблучко», «Пролісок», «Берізка» та Мліївського ліцею №1, Мліївського ліцею №2, Старосільського ліцею.

- відвідали сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах, не залишивши нікого без уваги. Одним вручили предмети гуманітарної допомоги (одяг), іншим -посуд, а для шести родин, в яких проживають 8 діток, закупили продукти харчування, цукерки, печиво, соки, овочі, фрукти та ін.

   Відвідали (за запрошеннями) навчальні заклади, в яких навчаються діти  із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

         Перший заклад, до якого ми завітали, був Старосільський ліцей. День був прохолодний, але в навчальному закладі та на подвір’ї лунав дитячий сміх. Гостинно відкрили дітлахи двері  і запросили нас до себе в гості. Сьогодні вони господарі. У ліцеї панувала атмосфера взаєморозуміння. Святковий настрій, цікаві розмови. Охоче запропонували пройти нам на подвір’я, де були різні малюнки на асфальті. В цьому році політ фантазії малечі втілювався у справжні дитячі шедеври, яким не було меж. Розповіді дітей про кожен малюнок, екскурс в минуле та майбутнє захоплював кожного із нас.

    На подвір’ї Мліївського ліцею №1 1 червня було досить людно. Тут зібрались учні 1-5 класів разом  зі своїми наставниками, педагогом-організатором, адміністрацією закладу. Ранок розпочався з танцювальних руханок: «А ти готовий», «Черепаха-аха». Із задоволенням усі початківці малювали на асфальті. Переможців не було, адже кожен малюнок- це своєрідне мистецтво. А напередодні Міжнародного дня захисту дітей учні закладу стали учасниками Всеукраїнського дистанційного багатожанрового фестивалю-конкурсу "Світ Dreams" для дітей і молоді з обмеженими можливостями, який проводився з метою реалізації, розвитку талантів дітей та молоді, їх самоствердженню до Дня захисту дітей. Учні ліцею - учасники фестивалю у номінаціях "Конкурс читців", "Вокальний жанр". Підтримаймо наших учасників:

Лисак Марію - https://www.youtube.com/watch?v=yxQ6y6GOiDE

Сукомела Олександра - https://www.youtube.com/watch?v=w2ZVVuC-H94

https://www.youtube.com/watch?v=LXwKS5xKsbI

      У шкільній бібліотеці  Мліївського ліцею №1 було підготовлено виставку      «Чарівний світ дитинства » Кузьменком С.В.

   Неабияке враження справили на вихованців Мліївського ліцею №2 проведені  цього дня заходи, серед яких знавці права стали учасниками правового рингу, в якому активну участь приймали команди 5-6 та 7-8 класів.  Сподобалась дітям та гостям свята    розважальна програма  « У дружньому колі», учасниками якої були учні 1-4 класів. Із великим задоволенням учні 5-10 класів приймали участь цього дня у танцполі. Чарівна музика, неперевершений  її  знавець Яровий М.М. зумів організувати даний захід, що байдужих до танців у залі не було. Опівдні двері гостинно відкрила квест кімната. На закінчення працівники Служби у справах дітей привітали дітей і вручили солодощі, які передав для них випускник минулих років приватний підриємець  Єпіфанов Олександр Євгенійович. Також до вітань діток приєднався директор СТОВ Симиренківське Осовітній Віктор Павлович, який також закупив солодощі для діток. Сільський голова Микитенко Василь Вікторович виділив кошти та забезпечив автотранспортом. Ми впевнені, що їх приклад показовий і для інших. Надаючи допомогу в цей нелегкий для всіх нас час, вони  дають надію, що разом ми подолаємо будь-які негаразди.( Фото, що додаються, підготувала працівник ССД Гончаренко К.П.).

 


Вітання з нагоди Дня сім’ї

      Родина для кожного із нас – це найдорожчі люди, які більш за всіх люблять і розуміють, навчають народній мудрості, підтримують. Щиро бажаємо кожній родині Мліївської громади миру, злагоди, щастя та добробуту. Цінуйте своє сімейне вогнище, бережіть його, не шкодуйте  любові для найдорожчих та найближчих людей!

      Бажаємо, щоб кожна  родина була тихою і затишною гаванню, нехай ваше сімейне  вогнище завжди горить і дарує тепло.       

 

Сільський голова                                  Працівники Служби у справах дітей

Василь МИКИТЕНКО                          і відділу соціального захисту

 

 


                                     

 

    Кожна друга неділя травня - День матері, одне з головних родинних свят. Цього дня найщиріші слова - вітання передав сільський голова, працівники Служби у  справах дітей і відділу соціального захисту населення всім матерям  Мліївської громади. Уклін і щира дяка за материнську любов, працю, розуміння та підтримку.

   Побажали весни в душі, взаєморозуміння та щирості, міріади щасливих моментів, безперервного позитивного виру подій, життєрадісності, жіночого щастя. А найголовніше - залишатися природними, чуйними, щирими. Миру, душевного спокою у Ваші оселі.

Сільський голова                                  Працівники Служби у справах дітей

Василь МИКИТЕНКО                         і відділу соціального захисту


Відповідно до розпорядження сільського голови Микитенка В.В. «Про благоустрій населених пунктів у громаді та проведення Всеукраїнської акції «За – чисте довкілля» зобов’язало   працівників Служби у  справах дітей і відділу соціального захисту населення привести в належний санітарний стан  частину території біля комунального закладу «Територіального центру соціального обслуговування».

 


  З нагоди Світлого Христового Воскресіння сільський голова,  працівники Служби у справах дітей, соціального захисту привітали  сім’ї громади, вручили Великодні кошики та побажали, щоб в їхньому житті постійно знаходилось рішення будь-якої проблеми, щоб Пасхальні  дзвони, духмяна паска, писанки принесли у кожну оселю взаєморозуміння, домашній затишок і добробут.

Сільський голова                                 Працівники Служби у справах дітей та

Василь МИКИТЕНКО                        соціального захисту


 

                                      

        Мліївський ліцей №1 бере участь у дослідженні Національного університету "Києво-Могилянська академія" за темою «Дослідження психосоціальних потреб учнів, родини яких зіткнулися зі складними життєвими обставинами».

          Мета дослідження: розробка Міністерством освіти і науки України освітніх програм, в яких буде передбачена робота з дітьми сімей різних категорій.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь