Мліївська громада
Черкаська область, Черкаський район

Це актуально!

Коли розділяєш щастя з дитиною, його стає більше
Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Найважливіші миті завжди хочеться розділити з близькими людьми. Вчитися новому та помилятися. Сваритися й миритися. Розділяти моменти перемог та невдач. Разом бути сумними та відчувати щастя.

Але тисячі дітей в Україні живуть без сімʼї й не можуть розділити ці моменти з надійними дорослими. Усиновлення та сімейні форми виховання дарують дітям можливість зростати в атмосфері любові.
 
 
Як запропонувати дитині свою родину? Ви можете обрати той шлях, який підходить саме вам. Гортайте картки, щоб прочитати більше про сімейні форми виховання, усиновлення та послугу патронату.
 
 Дізнайтеся, як прийняти дитину в родину, на
dity.gov.ua.

Кампанія «Україна для кожної дитини» здійснюється за підтримки Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей, Міністерства соціальної політики України, ЄС та Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Її зміст не обов’язково відображає позицію ЄС і ЮНІСЕФ.





ДОЗВІЛ НА ВИЇЗД ДИТИНИ ЗА КОРДОН
Фото без опису

Діти до 16 років можуть виїжджати з України в супроводі одного з батьків, бабусі, дідуся, повнолітніх брата чи сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених письмовою заявою одного з батьків, завіреною Службою у справах дітей (органом опіки та піклування).

 

Перелік документів які потрібно подати в Службу у справах дітей за місцем проживання дитини:

- заява;

- свідоцтво про народження дитини;

- паспорт дитини;

- витяг з місця реєстрації дитини;

- паспорт заявника;a

- витяг з місця реєстрації заявника;

- реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) заявника;

- паспорт особи, яка супроводжує дитину.

Для цього не потрібна нотаріально посвідчена згода другого з батьків, а лише паспорт громадянина України або свідоцтво про народження дитини (за відсутності паспорта) чи інші документи, що містять відомості про особу, на підставі яких Держприкордонслужба дозволить перетин державного кордону.

ЧИ МОЖЕ ДИТИНА ВИЇХАТИ САМОСТІЙНО ЗА КОРДОН?

Як вказано у статті 313 Цивільного кодексу України, особа, яка досягла 16 років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України. З цього слідує, що після досягнення цього віку жодні дозволи чи супровід для виїзду дитині не потрібні.

 

 




Хто надає статус дитини, постраждалої внаслідок воєнних дій та збройного конфлікту?
Фото без опису

Статус надається органом опіки та піклування за місцем фактичного проживання або перебування дитини як внутрішньо переміщеної особи, за місцем звернення, за місцем виявлення такої дитини органами місцевого самоврядування.

До служби у справах дітей подається заява про надання статусу, згода на обробку персональних даних і копії таких документів:

  • свідоцтва про народження дитини або іншого документа, що посвідчує особу дитини;

  • документа, що посвідчує особу заявника;

  • документа, що підтверджує повноваження законного представника дитини (якщо дитина постійно проживає або перебуває у закладі охорони здоров’я, закладі освіти або іншому дитячому закладі – документ, що підтверджує факт перебування дитини в такому закладі) або родинні стосунки між дитиною та заявником;

  • довідки про взяття дитини на облік як внутрішньо переміщеної особи (у разі наявності);

  • паспорта громадянина України, виготовленого у формі книжечки (у разі наявності);

  • паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон у формі е-паспорта або е-паспорта для виїзду за кордон (у разі наявності);

  • витягу з реєстру територіальної громади (у разі наявності).

Особи, уповноважені подавати документи для оформлення дитині статусу постраждалої внаслідок воєнних дій та збройного конфлікту:

- законний представник дитини:

- сама дитина (з 14 років);

- представник органу опіки та піклування (у разі, якщо дитина переміщується без супроводження батьків або осіб, які їх замінюють);

- родичі дитини (баба, дід, прабаба, прадід, тітка, дядько, повнолітні брат або сестра, вітчим, мачуха).

За детальною інформацією звертайтеся до служби у справах дітей, за номером

063 072 4101

 

 

Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату

Фото без опису
ЗАВАНТАЖИТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮ або ж клікніть на зображення для перегляду

 

Контроль за цільовим витрачанням аліментів

Фото без опису

            А чи дійсно аліменти йдуть на потреби дитини? Така думка інколи закрадається у того з батьків, хто платить аліменти, особливо тоді, коли їх розмір є достатньо значним. Оскільки аліменти – це платежі цільового призначення, законодавство України надає право платнику аліментів здійснити контроль за цільовим витрачанням коштів на утримання дитини.

       Таке право регулюється статтею 186 Сімейного кодексу України, а також Порядком здійснення органами опіки та піклування контролю за цільовим витрачанням аліментів на дитину, затвердженим наказом Міністерства соціальної політики України від 15.11.2018 року № 1713 (надалі – Наказ № 1713).

       Отже, контроль за цільовим витрачанням аліментів здійснює саме орган опіки та піклування шляхом проведення інспекційних відвідувань одержувача аліментів.

       Підставою для проведення такого відвідування є заява платника аліментів, подана до районної, районної у містах Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади за місцем проживання одержувача аліментів або до відповідної служби у справах дітей.

       У випадку сплати аліментів за рішенням суду до вказаної вище заяви необхідно додати: розрахунок заборгованості зі сплати аліментів за останні 12 місяців, виданий виконавчою службою (у разі повторного впродовж року звернення платника аліментів із заявою про проведення перевірки подається розрахунок заборгованості зі сплати аліментів за період, що минув з дати проведення попереднього інспекційного відвідування), а також відомості про місце проживання отримувача аліментів.

       У разі якщо аліменти на дитину сплачуються не за рішенням суду (за домовленістю між батьками дитини, за договором про сплату аліментів на дитину) платник аліментів повинен надати копії інших документів, що підтверджують сплату аліментів на дитину та їх розмір + відомості про місце проживання отримувача аліментів.

       Важливо: наявність заборгованості зі сплати аліментів є підставою для відмови платнику аліментів у проведенні інспекційного відвідування одержувача аліментів.

       Безпосереднє проведення інспекційного відвідування покладається на службу у справах дітей (не менш, ніж 2 особи) за місцем проживання одержувача аліментів. Така перевірка здійснюється продовж 30 днів з моменту подання заяви платника аліментів.

      Одержувач аліментів обов’язково інформується про проведення інспекційного відвідування шляхом надсилання рекомендованого листа з повідомленням про вручення не пізніше ніж за 7 календарних днів до запланованого дня його проведення з подальшим узгодженням дати та часу візиту засобами телефонного та/або електронного зв’язку (за можливості). Якщо одержувач аліментів буде перешкоджати службі у справах дітей виконувати покладені на неї обов’язки, його можуть притягнути до адміністративної відповідальності та накласти штраф за статтею 188-50 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

        У разі наявності письмових доказів об’єктивних обставин, що унеможливлюють проведення інспекційного відвідування (наприклад, хвороба дитини та/або матері, перебування її та/або дитини в лікарні, в службовому відрядженні, виїзді разом з дитиною на оздоровлення та відпочинок, зокрема за кордон, тощо) строк проведення перевірки може бути подовжено, але не більше ніж до 45 днів від дати надходження заяви про її проведення.

        У ході проведення перевірки здійснюється обстеження умов проживання дитини, з метою визначення рівня задоволення її індивідуальних потреб. При цьому береться до уваги розмір аліментів, що сплачуються на дитину.

        У разі якщо розмір аліментів, що сплачується на дитину, не перевищує розміру двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку (на кожну дитину), оцінюється рівень забезпечення базових потреб дитини, а саме: забезпечення харчуванням, необхідними ліками у разі потреби, одягом та взуттям відповідно до сезону, іграшками та іншими засобами для розвитку та навчання дитини відповідно до її віку (п.9 Наказу № 1713).

        У разі якщо розмір аліментів складає понад два прожиткових мінімуми для дитини відповідного віку (на кожну дитину), підтвердженням цільового використання аліментів на дитину можуть бути: наявність облаштованих відповідними меблями та речами місць для сну та відпочинку дитини; її розвитку та навчання; приміщень для прийняття їжі та санітарно-гігієнічних потреб; обладнання для занять спортом; музичних інструментів; відвідування дитиною навчальних курсів, гуртків та секцій; відкриття на ім’я дитини банківського рахунку; витрати на оздоровлення та лікування дитини, придбання засобів реабілітації тощо (п.10 Наказу №1713).

        Під час проведення інспекційного відвідування звертається увага на зовнішній вигляд дитини, її загальний стан та самопочуття, інші ознаки, що можуть свідчити про неналежний рівень задоволення її індивідуальних потреб з урахуванням віку, статі, стану здоров’я, особливостей розвитку (хворобливий вигляд, невідповідність ваги та зросту віку дитини, занедбаність, відсутність продуктів харчування тощо).

       У разі якщо дитина досягла такого віку та рівня розвитку, що може висловити свою думку, проводиться бесіда з дитиною з метою з’ясування рівня задоволення її індивідуальних потреб, зокрема у харчуванні, забезпеченні необхідним одягом, іншими речами та засобами, необхідними для її належного догляду та розвитку.

        У разі якщо під час обстеження умов проживання дитини  не вдалося об'єктивно з'ясувати стан задоволення її індивідуальних потреб, служба у справах дітей може звернутися із запитами:

- до закладів освіти, охорони здоров’я або соціального забезпечення, у яких дитина отримує відповідні послуги, щодо стану здоров’я дитини, наявності у дитини необхідного для навчання та виховання приладдя, одягу відповідно до віку та сезону, отримання за потреби соціальних та інших послуг, у тому числі платних;

- до надавачів житлово-комунальних послуг щодо стану їх оплати за місцем проживання дитини.

        Одержувач аліментів може (але не зобов’язаний!) надати службі у справах дітей чеки, квитанції, довідки для підтвердження цільового використання аліментів (якщо вони у нього є), а також свої письмові пояснення з приводу цього. Такі документи долучаються до висновку за результатами проведення перевірки.

        Протягом 5 робочих днів після проведення інспекційного відвідування складається висновок щодо цільового витрачання аліментів на дитину. Його копії надсилаються рекомендованими листами з повідомленням про вручення платнику та одержувачу аліментів. У разі неотримання копії висновку поштою платник та одержувач аліментів мають право звернутися за його отриманням до служби у справах дітей.

        У разі повторного звернення платника аліментів про проведення інспекційного відвідування, таке відвідування проводиться не раніше ніж через три місяці з дати проведення попередньої перевірки.

        У разі виявлення за результатами перевірки ознак, що можуть свідчити про нецільове витрачання аліментів, платник аліментів має право звернутися до суду з позовом про зменшення розміру аліментів або про внесення частини аліментів на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України.

 

                                                                           Працівники служби у справах дітей.




Пам'ятка для дітей та батьків на період літніх  канікул.

     Пам'ятайте, що літні канікули для дітей - це можливість набратися свіжих сил, оздоровитися, закріпити набуті знання і використовувати їх у домашніх умовах.

1. Постійно дотримуйтеся правил дорожнього руху особливо в умовах поганої видимості! Ніколи не порушуйте їх, це небезпечно для життя. Переходьте вулицю тільки у відведених місцях. Не влаштовуйте ігри на проїжджій частині вулиці. Потурбуйтеся, щоб в умовах поганої видимості, ваш одяг/ взуття/аксесуари були оснащенні світловідбивачами.    

2. В умовах воєнного стану, якщо вас відпустили батьки погуляти не далеко біля дому, то не затримуйтеся до темряви на вулиці! Повертайтеся додому завчасно, щоб не накликати нещасний випадок та не потрапити до криміногенних небезпек. Під час прогулянок ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ гуляти за межами села та далеко відходити від своїх домівок.

3. Не чіпайте безпритульних/чужих/диких тварин. Спілкування з ними може призводити до нещасних випадків.

4. Контролюйте своє життя “онлайн”!!! Не виставляйте на своїх сторінках незрозумілі фото, які б привертали зайву негативну увагу; додавайте “у друзі” лише перевірених людей, яких ви точно знаєте в реальному житті; в умовах воєнного стану НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ в онлайн-середовищі: хизування гарними умовами життя, новими речами, фотографувати стратегічні/цивільні об’єктів та опубліковувати їх у мережі, фотографувати та знімати на відео рух військової техніки, військових і опубліковувати їх у мережі; розповідати по телефону в месенджерах “де прилетіло”, “куди прилетіло”, розміщення та локації військових.

5. ЗНАЙТЕ, що булінг та кібербулінг — це насилля, яке карається Законом України!

6. Не грайтеся з вогнем у приміщенні та на природі, обережно поводься із легкозаймистими предметами/речовинами. Будьте обережними з газом та газовою плитою!

7. Будьте обережними з електроприладами.  Не торкайся оголених проводів, не користуйся пошкодженими розетками та не експлуатуй несправні електроприлади. Виходячи з дому, перевіряй, щоб усі електропобутові прилади були відключені.

8. Особливо будь обережним, коли вимикають світло! Не залишай без нагляду увімкнені електроприлади!!! Коли раптом зникло світло — повідомте батьків та проконтролюй, щоб уся електрика будинку була переведена у безпечний режим (вимкнути з розетки). Після відновлення електропостачання не вмикайте одразу усі прилади в мережу — це може призвести до перенавантаження мережі, пожежі, замикання.

9. Під час відсутності електроенергії тривалий проміжок часу, вмійте правильно користуватися ліхтарем та свічкою. Пам’ятайте, що свічка — це джерело відкритого вогню в будинку і необережне поводження із нею може спричинити пожежу, гарячий віск при контакті із шкірою інколи може викликати опік. Встановлюйте свічки на спеціальних підсвічниках , на твердих і не хиткій поверхні, подалі від штор, паперу, килимів, одягу, волосся та інших легкозаймистих матеріалів та речовин.

10. Турбуйтесь про довкілля у якому ви живете! Не викидайте де інде сміття, прибирайте свої угіддя безпечно та правильно, не завдаючи шкоди довкіллю.

11. Під час планування часу на канікулах,  враховуйте дію комендантської години! Пам’ятайте, що за порушення правил поведінки під час комендантської години, ви можете бути притягнуті до штрафних покарань. Комендантська година діє з 23.00 по 05.00.

12.  Не забувай про безпеку життя, коли опиняєшся в автономній ситуації (сам(-а) вдома). Пам’ятай, що злочинцем може бути не тільки чоловік, а й жінка, дівчина, підліток, ровесник твій і навіть людина похилого віку. Нікому не розповідай про те, що і де вдома лежить; не розповідай про майбутні плани та поїздки; не вихваляйся та не хизуйся майном, дорогими речами, грошами; нікому не повідомляй місця зберігання своїх цінних документів чи ключів від будинку.

13. Дотримуйтеся правил безпеки біля водойм влітку. БЕЗ ДОРОСЛИХ ДО ВОДОЙМ  НЕ ПІДХОДИТИ!!! Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено та у разі необхідності може надати допомогу товаришу, який потрапив у біду. Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді.

14. Не чіпайте невідомі тобі предмети. При виявленні вибухонебезпечних предметів, повідом дорослих.

15. Не забувайте про правила безпечної поведінки коли чуєте повітряну тривогу! Здоров’я та безпека  - перш за все!

16. Дотримуйтесь соціальної дистанції.  Не забувайте про часте миття рук з милом.

17. Дотримуйтеся основних правил здорового харчування!

18. Не зловживай шкідливими звичками - вони вам здоров’я та розуму не додадуть! Не принижуйте себе цим!

19.  Бережіть  себе від надмірних укусів кровосисних,  отруйних комах та павукоподібних. Користуйтесь спеціальними спреями, мазями від комах та одягайтесь.

20.  Бережіться від укусів змій, адже якщо не надати кваліфіковану допомогу , потерпілий може загинути.

21.  Не куштуйте плоди та насіння невідомих рослин, не збирайте в букети їх та не беріть до рук не відомі вам гриби. Токсичні від них речовини, потрапляючи на слизові оболонки, може викликати серйозне отруєння і навіть смерть.

22.  Пам’ятайте, що війна ще не завершилась. Тиша та спокій у нашому селі  - це Божа милість та робота наших захисників на передовій. Тому, давайте робити добрі, обдумані та корисні справи разом, щоб наближати перемогу та мир на наші землі.

Нехай Господь вас усіх оберігає! Нехай літні канікули будуть мирними!

 

Фото без опису

 

     Літні канікули - це прекрасний час, але у наших реаліях вони повинні бути не лише веселими, а й безпечними.

1. ЗНАЙТЕ, що під час повітряної тривоги ваша дитина повинна бути поряд з будинком чи укриттям і не бігати селом чи по магазинам!

2. Нагадуйте дітям про елементарні манери поведінки у соціумі (вітатися, не матюкатися, не слухати гучно музику та ще й з нецензурною лайкою).

3. Поясніть, що не можна затримуватись до заходу сонця з друзями - діє комендантська година і сьогодні , нажаль, немає миру в Україні. 

4. Не відпускайте їх самих до ставків, озер купатися.

5. Наголосіть, щоб не сідали до невідомих людей в машину, не йшли на їх умови та маніпуляції. 

6. Контролюйте де, коли і з ким діти гуляють.

7. Потурбуйтесь про безпечне користування гаджетами у вільний час і самі будьте для них позитивним  взірцем.

8. Займатесь профілактикою зловживання алкоголю, тютюнопаління, наркотичних речовин.

9. Наголосіть також про правила безпечного спілкування з оточуючими, щоб уникнути булінгу (у всіх його проявах) та криміногенних ситуацій.

10.Привчайте діток до корисної співпраці з вами, прививайте навички здорового способу життя, наполягайте на виконанні візичних розвиваючих вправ для їхнього тіла. Можливо разом з вами їм буде цікавіше їх виконувати.


     Нехай і ви матимете змогу відпочити разом зі своєю малечею безпечно, мирно, щасливо та благополучно!

    Бережіть життя та здоров’я ваших дітей! І нехай ці канікули принесуть лише радість!

    Миру, щастя та здоров’я вам та вашим родинам!

 

 

                                                                                                  Працівники служби у справах дітей.

 

 

Голос дітей

Фото без опису

Фото без опису

4 червня – День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Ця дата – один із способів звернути увагу світової спільноти на проблему агресії та насильства, з якими стикаються діти.

     Відповідно до інформації з державного порталу «Діти війни», станом на 02.04.2024 року, внаслідок збройної агресії РФ проти України Офісом Генерального прокурора зафіксовано 1311 випадків поранення дітей та 545 фактів загибелі дітей.

     Кожен факт вбивств і поранень українських дітей, сексуального насилля над ними, їх депортація та примусове переміщення росією є свідченням геноциду українського народу, в тім числі дітей та злочинів проти людяності.  Ці злочини не повинні зійти з рук тим, хто їх коїть. Кожен буде притягнутий до відповідальності.

     Цей день відгукується нестримним болем в серці і тугою за тими маленькими українцями, чиє життя обірвали російські загарбники. Не забудемо жодну жертву, не пробачимо ворогові, збережемо світлу пам’ять про кожну дитину.

 

 

«Не залишати без уваги жодної дитини»

Фото без опису Фото без опису
Фото без опису Фото без опису
Фото без опису Фото без опису

Традиційно в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей – свято радості та надії. Це право на життя, свободу думки, доступ до освіти та всебічний розвиток. Цей важливий день вкотре нагадує нам про те, що ми, дорослі, несемо відповідальність за створення гідних умов життя для  дітей.

       У рамках проведення благодійної акції «Не залишати без уваги жодної дитини», присвяченої  Міжнародному дню захисту дітей у Мліївській громаді проводилися заходи в КЗ «Центрі культури та дозвілля Мліївської сільської ради» та Старосільському центрі культури, дозвілля та спорту. З нагоди свята була проведена святково – ігрова програма для дітлахів, оганізовані виступами дитячих колективів громади, анімаційно – розважальна програма з призами та смаколиками, а також - спортивні конкурси від СК «Ренет». Біля Старосільського ліцею відбулося урочисте відкриття спортивно – ігрового майданчика «Грайлик», до присутніх з вітальним словом звернувся староста старостинського округу села Старосілля та Будо – Орловецької Микола Бондаренко, який побажав діткам на літніх канікулах увібрати всю наснагу від теплого сонечка, знайти нових друзів, добре відпочити.

     Діти – це наше майбутнє. Від їхнього щасливого дитинства залежить щастя та добробут всього суспільства. Зі щасливих дітей виростають щасливі дорослі, які здатні будуть зробити цей світ кращим. Нехай у кожної дитини буде безтурботне дитинство під мирним небом, сповнене радістю і любов'ю. Діти, вчителі та батьки, які щодня, долаючи  життєві труднощі заради таких посмішок на вустах малечі, щиро раділи сказаним словам та гостям, що завітали до них на свято. Адже вони, як ніхто інший, знають ціну радості та щастю.

      День захисту дітей в нинішніх реаліях набув нових сенсів. Попри труднощі, які принесла війна, щоденно здійснюється комплексна робота із кожною родиною, яка потребує підтримки та захисту. Нинішній захід – це важливий крок для реалізації базового права кожного маленького громадянина села на щасливе дитинство, зокрема: відпочинок, розваги, посмішку та гарний настрій. Кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. І сьогодні – це не лише свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками  і громадянами своєї країни.

     Діти отримали радість, гарний настрій, багато усмішок і щасливих хвилин. Це свято надовго залишиться у дитячих спогадах, як промінь світла.

     Дорослі та діти подякували захисникам, які боронять наше сьогодні і завтра.

     Разом – ми сила!

                                                                            Працівники служби у справах дітей!

 

 

Нехай у всьому світі будуть щасливі діти!

Фото без опису

У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають добре і радісне свято – День захисту дітей. Любі діти! Ви – майбутнє нашої держави, яке формується у сьогоденні. Тож наполегливо оволодівайте знаннями, творчо мисліть, розвивайте свої здібності, щоб стати гідними громадянами України.

Діти – маленькі частинки великого щастя, ім’я якому – Життя! Діти – це диво, яке наповнює життя кожного дорослого щирою радістю і теплотою. Діти так потребують любові, турботи і батьківської ласки! Так хочеться, щоб кожне дитяче серце не було обділене цим маленьким щастям. У День Захисту Дітей служба у справах дітей Мліївської сільської ради бажає кожній дитині міцної сім’ї і всього необхідного для безтурботного дитинства. Нехай дитячі посмішки висвітлюють нашу планету, і кожен із маленьких мешканців нашої землі буде здоровим і щасливим.

 

 

Рейд – перевірка служби у справах дітей.

Фото без опису

          Проведення профілактичних рейдів – одна з форм роботи служби у справах дітей, метою якої є здійснення контролю за батьками, які неналежним чином виконують свої обов’язки з виховання та утримання дітей, сприяння у нормалізації соціально-психологічного клімату в родинах.

 

Працівником служби у справах дітей Мліївської сільської ради Катериною Гончаренко,  спільно з поліцейським офіцером громади Владиславом Волинцем, старшим інспектором ювенальної поліції Черкаської РУПГУНП в Черкаській області Богданом Поповичем 29.05.2024 року, з метою попередження дитячої бездоглядності та безпритульності, попередження правопорушень серед неповнолітніх, створення належних умов для забезпечення реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї, а також підтримки сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та захисту прав дітей у таких сім’ях, провели профілактичний рейд.

       За результатами рейдового заходу складено відповідні акти та протоколи за ст. 184 КУпАП. З батьками дітей проведено роз’яснювально-профілактичну роботу щодо належного виконання батьківських обов’язків, дотримання санітарно-гігієнічних норм у будинках.

       Як свідчить практика, постійні рейдові заходи дають позитивні результати. Батьки, знаючи, що перебувають під особливим контролем і що долею їх дітей постійно цікавляться, стають більш відповідальними, намагаються створити належні умови для проживання, виховання та розвитку дітей.

 

       Служба у справах дітей звертає увагу, що саме батьки несуть персональну відповідальність за належне виконання обов’язків щодо виховання та утримання своїх дітей.

Служба у справах дітей Мліївської сільської ради.






ДО УВАГИ БАТЬКІВ! АЛГОРИТМ РОЗГЛЯДУ ПИТАННЯ ПРО ВИРІШЕННЯ СПОРІВ ЩОДО УЧАСТІ ОДНОГО З БАТЬКІВ У ВИХОВАННІ ДИТИНИ ТА ВИЗНАЧЕННЯ СПОСОБІВ ТАКОЇ УЧАСТІ...

 

    Фото без опису

       Останнім часом до Служби у справах дітей звертаються батьки, які вирішили проживати окремо, а тому виникає спір: з ким проживатиме дитина?...

Щоб вирішити дане питання, ви повинні звернутися до органу опіки та піклування за місцем проживання дитини (Мліївської сільської ради), а у разі невиконання рішення органу опіки та піклування – суд (за підсудністю справ відповідно до Цивільно-процесуального кодексу України). Ініціює розгляд питання той з батьків, хто проживає окремо від дитини.

На розгляд комісії потрібно подати такі документи:

- заява того з батьків, що проживає окремо від дитини (у разі необхідності в прийнятті рішення органу опіки та піклування);

- копія паспорту (надається заявником);

- копія свідоцтва про народження дитини (надається заявником);

- довідка про реєстрацію місця проживання (перебування) заявника (надається заявником);

- копія свідоцтва про укладення або розірвання шлюбу (у разі наявності) (надається заявником);

- довідка про стан здоров’я дитини (запитується службою у справах дітей);

- зафіксована думка дитини, зокрема щодо її особистої прихильності до кожного з них (запитується службою у справах дітей із залученням психолога центру надання соціальних послуг за згодою батьків, не обмежених у своїх батьківських правах).

Додатковими документами можуть бути:

- ухвала суду про відкриття провадження по цивільній справі (у разі необхідності отримання висновку органу опіки та піклування) (надається позивачем);

- довідка з закладу освіти, бажано – з результатами психолого-педагогічного діагностування дитини та аналізом участі батьків у навчанні та вихованні (запитується службою у справах дітей);

- акт обстеження умов проживання заявника (складається службою у справах дітей із залученням інших суб’єктів соціальної роботи виключно у разі клопотання заявника про визначення способу участі його у вихованні дитини у вигляді забирання дитини на вихідні, канікулярні дні, спілкування з дитиною за місцем його проживання);

- характеристика з місця роботи заявника (у разі наявності) (надається заявником);

- довідка про сплату аліментів (у разі наявності) (надається заявником);

- висновок за результатами оцінки потреб дитини та її сім’ї (надається Центром надання соціальних послуг).

    Так, у випадку коли батьки не дійшли згоди щодо порядку участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо від неї, за заявою матері, батька дитини орган опіки та піклування визначає способи участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від неї (стаття 158 Сімейного кодексу України). При вирішенні даного спору є можливість заслуховувати дитину (якщо вона може висловити свою думку) без присутності батьків. Комісії доцільно вислухати незалежну думку дитини.

    Рішення про це орган опіки та піклування постановляє на підставі вивчення умов життя батьків, їхнього ставлення до дитини, інших обставин, що мають істотне значення.

   Рішення органу опіки та піклування є обов’язковим до виконання.

 

 

 



Проведено черговий профілактичний рейд
Фото без опису
Одним із головних напрямків діяльності служби у справах дітей Мліївської сільської ради завжди була і є робота з сім’ями та дітьми, які перебувають в складних життєвих обставинах. Протягом двох тижнів до служби у справах дітей поступило п’ять повідомлень від різних навчальних закладів, в яких повідомлялося, що діти не відвідують навчальні заняття.

Працівником служби у справах дітей Надією Зінченко, спеціалістом безпеки в освітньому середовищі Світланою Пустовіт, старшим інспектором ювенальної поліції Черкаської РУПГУНП в Черкаській області Богданом Поповичем, поліцейським офіцером громади Владиславом Волинцем було проведено виїзд до заявлених родин. Обстежені умови проживання 5 родин, в яких виховується 15 дітей. За результатам рейдового заходу складені акти обстеження житлово-побутових умов, з батьками проведені індивідуально-профілактичні бесіди про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків по вихованню, утриманню та розвитку дітей.

Служба у справах дітей Мліївської сільської ради завжди готова прийти на допомогу кожній родині, яка перебуває в складних життєвих обставинах.



Про що потрібно знати батькам
Фото без опису

Виховання в сім’ї є першоосновою розвитку особистості дитини.   Ваша дитина завжди має відчувати, що вона неповторна і що ви любите її такою, якою вона  є. Хто як не батьки  повинні виховувати у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками, бродячими тваринами, вчити дітей дотримуватись правил поведінки вдома, навчальному закладі, громадських місцях, узгоджувати час перебування за комп’ютером . У сучасному суспільстві гостро постає і проблема різних проявів булінгу, злочинності.  Знайдіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми про все це. Пам'ятайте, що вимірюватимуться ці хвилини ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди – потрібно давати дітям чіткі рекомендації, як діяти в тій чи іншій ситуації.

       Доводимо до  вашого відома, що у Кодексі України про адміністративні правопорушення, ст.184, передбачені міри щодо невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей, зокрема:

- ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей – тягне за собою попередження або накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн);

- ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, – тягнуть за собою накладення штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-5100 грн).

      Пам'ятайте, шановні батьки, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих! Будьте готовими йти з ними разом, йти поруч, іноді – трішки попереду, якщо треба пояснити можливі шляхи, спрямувати у потрібному напрямку.



 Відповідальність батьків за майбутнє дітей

Фото без опису

      На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов’язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров’я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання,  поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.

     Війна зумовлює сильний стрес, розчарування, страх. Як дорослим впоратися з такими емоціями, а відтак допомогти дитині?  Найпоширенішим фактором, який впливає на емоційні порушення серед дітей та підлітків є зміна місця проживання, далі йдуть  поточні життєві стреси в умовах війни, тривале перебування в укриттях, розлука з татусями, що боронять країну в лавах ЗСУ, втрата одного з батьків... Все це не проходить безслідно.

      Якщо бачите, що дитина переживає, засмучена, допоможіть їй. Запитайте її, як вона себе почуває, що її непокоїть, чим ви можете їй допомогти. І дайте зрозуміти, що ви завжди поруч, якщо щось знадобиться. Треба говорити дітям правду. Правду вони все одно дізнаються – від друзів, з мережі Інтернет.       Тільки батьки вже не будуть джерелом інформації та можливо втратять довіру. Важливо знати – правда, якою б важкою вона не була для дітей, безпечніше, ніж неправда.



Фото без опису
З початку збройної агресії, дитинство українських дітей знищує ворог. Ще зовсім у юному віці, діти втрачають своїх рідних, домівки та відчуття безпеки. Вони можуть стати свідками або потерпілими від насильства, отримуючи фізичні та психологічні травми.

Національне законодавство передбачає процедуру встановлення статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Рішення про надання статусу приймається органом опіки та піклування протягом 30 календарних днів з дати реєстрації такої заяви.

Важливо пам’ятати, що досягнення дитиною повноліття не є підставою для скасування статусу.

Кожна постраждала дитина потребує медичного лікування, реабілітації, психологічної підтримки та соціального захисту. Зокрема, діти зі встановленим статусом, які навчаються у дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладах (незалежно від підпорядкування, типів і форм власності), забезпечуються безкоштовним харчуванням.

За детальною інформацією щодо встановлення статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, звертайтеся до Служби у справах дітей Мліївської сільської ради за адресою: с. Мліїв, вул. Д. Кушніра, б. 67.


Фото без описуКожна дитина – сирота мріє про родину!

        Службою у справах дітей Мліївської сільської ради оновлені та внесені до єдиної інформаційної аналітичної системи «Діти», світлини дітей, які підлягають усиновленню.

        Крім усиновлення можливі інші сімейні форми влаштування дитини – опіка, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу.

        Відвідати дітей можуть виключно кандидати в усиновлювачі (опікуни, прийомні батьки, батьки – вихователі) за направленням служби у справах дітей.

Головні моменти:

-кандидати в усиновлювачі, прийомні батьки, батьки вихователі, проходять курс підготовки з питань виховання дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування;

-інформація про дітей подається кандидатам в усиновлювачі в порядку черги відповідно до вимог статті 213 Сімейного Кодексу України;

-до прийомної родини, дитячого будинку сімейного типу можна взяти дитину лише з області, де живуть прийомні батьки, батьки – вихователі.

       Сподіваємося, що серед дітей, анкети яких вже завантажені на портал, знайдеться саме та дитина, яку ви давно чекаєте! Адже головна місія служби – кожна дитина має право жити в сім’ї, де її люблять!

  

 

 

  ПРО ПРОФІЛАКТИЧНИЙ РЕЙД «ДИТИНА  В РОДИНІ»
Фото без опису

            Одним із основних напрямків діяльності Служби у справах дітей  Мліївської сільської ради завжди була і є робота з сім’ями та дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах. Завдання, яке стоїть перед працівниками Служби – не вилучати дитину з сім’ї, а подолати неблагополуччя і кризу в родині, допомогти батькам виправитися, надати їм соціально-правову допомогу.  Тут не можна допускати  бездушшя і безвідповідальності. За всім цим стоїть  життя і здоров’я дитини.

            Працівниками Служби у справах дітей спільно зі старостою старостинського  округу, поліцейським офіцером громади проводились 12.02.2024 року в с. Млієві, 15.02.2024 року в с. Будо-Орловецькій,  16.02.2014 року в с. Старосіллі профілактичні рейди «Дитина в родині». Обстежені житлово-побутові умови проживання 12 родин, в яких виховується 36 дітей. За результатами рейдових заходів складені акти обстеження  умов проживання, з батьками проведені індивідуально-профілактичні бесіди, консультування про відповідальність за  невиконання батьківських обов’язків щодо виховання, утримання та розвиток дітей. У 8-ми родинах на момент перевірки санітарно-гігієнічний стан будинків був задовільний. Будинки облаштовані необхідними меблями та побутовою технікою Діти мають окремі кімнати, облаштовані відповідно до їх вікових потреб. Продуктами харчування, сезонним одягом та взуттям родини забезпечені.

            Батьки знають, що перебувають під особливим контролем, відчувають, що долею їх дітей постійно цікавляться, а тому намагаються  зробити все можливе, щоб діти жили у відповідних санітарно-гігієнічних  умовах.

            У чотирьох родинах, на момент перевірки, санітарно-гігієнічний стан будинків був незадовільний. Батьків попереджено щодо невиконання батьківських обов’язків.

            Служба у справах дітей Мліївської сільської ради завжди готова прийти на допомогу кожній родині, яка перебуває в складних життєвих обставинах.



 


Фото без опису
                    Як зберегти ментальне здоров’я дітей під час війни

  Після 24 лютого 2022 року життя дітей нашої країни змінилося назавжди. Спокійні та безтурботні дні залишились далеко в минулому. Діти лягають спати і просинаються під звуки повітряних тривог. Сховища замінили їм дитячі кімнати,  а повітряні тривоги — шкільні дзвінки.  Загалом у Мліївській громаді проживає 1105 дітей. З них на облік службою у справах дітей Мліївської сільської ради взято як внутрішньо-переміщених осіб – 128 дітей. Загальна кількість дітей, що  мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів – 6.  

Щоб допомогти дітям, їхнім батькам та опікунам знизити рівень стресу, впоратися з емоційним навантаженням та піклуватись про здоров'я, безпеку й розвиток дітей під час війни, ми рекомендуємо:

  • створювати безпечне середовище для своїх дітей, зменшувати їхній доступ до насильства та жахливих новин, озвучувати плани дій для збереження життя і здоров’я в умовах війни;
  • підтримувати і вести відкритий діалог з дітьми щодо їхніх емоцій і переживань;
  • спробувати провести з дітьми психологічні вправи, такі як візуалізація «Безпечного місця», яку можна знайти в інтернеті;
  • бути уважними до змін в емоційному стані та поведінці дітей;

      -   пам’ятати, що у дітей повинно бути дитинство попри війну, тому батьки     повинні проводити більше часу з дітьми, пропонувати ігри, розважальні заняття, які допоможуть розслабитися та зняти стрес.

      Пам’ятаймо про те, що діти – це наше майбутнє.

 

 


Фото без опису
Служба у справах дітей інформує

Робота працівників служби у справах дітей спрямована на збереження для дитини її біологічної родини, зменшення кількості дітей, які перебувають поза сімейним оточенням, сприяння створенню умов для виховання відповідального батьківства. Саме тому одним із основних напрямків роботи служби у справах дітей є вчасне виявлення таких дітей та проведення з ними відповідної профілактично-виховної роботи.

Від початку 2023 року проведено 162 обстеження житлово-побутових умов проживання сімей, що потрапили в поле зору служби у справах дітей. Під час обстежень надавалася інформаційна, правова, гуманітарна допомога у подоланні складних життєвих обставин, які склалися в сім’ях, у тому числі повернення дітей до навчальних закладів.

Проведено 12 профілактичних заходів (рейди) «Діти вулиці», обстежено 31 родину, попереджено про невиконання батьківських обов’язків ряд родин. Під час рейдів було виявлено 1 дитину віком від 14 до 18 років, яка перебувала після 22.00 у громадському місці, про що складено адміністративний протокол. Службою у справах дітей порушувалися клопотання перед органами внутрішніх справ про притягнення батьків до відповідальності за ст.184 КУпАП. Так за звітний період до адміністративної відповідальності за неналежне виконання обов’язків по відношенню до дітей притягнуто 4 особи. Також проводилися профілактичні рейди «Дитина в родині» - 12, «Неблагополучна сім’я» - 23, «Нічне село» - 12.

Протягом 2023 року спеціалісти служби взяли участь у 4 судових засіданнях щодо захисту прав та інтересів дітей. Попри все ми, дорослі, повинні пам’ятати, що діти – найцінніший ресурс людства.




https://zatishst.otg.dp.gov.ua/storage/app/uploads/public/640/0a0/a15/6400a0a15b1f1252424030.jpg

         УВАГА! ОГОЛОШЕННЯ ПРО ПОШУК ПАТРОНАТНИХ СІМЕЙ. 

           СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ МЛІЇВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ 

                             ШУКАЄМО ПАТРОНАТНИХ ВИХОВАТЕЛІВ!

       Для роботи патронатними вихователями шукаємо сім’ї, які готові в своїх домівках доглядати за дітьми, що потребують захисту.

Гарантовані: заробітна плата, кошти на виховання дитини, комплексна професійна підтримка.

     Якщо Ви – подружжя з досвідом виховання власних, уже повнолітніх дітей, проживаєте на спільній житловій площі в Херсонській області, маєте час і любите працювати з дітьми, пропонуємо нову роботу – сімейний патронат.

     Патронат над дитиною – забезпечення найкращих інтересів дітей. Одним із пріоритетних завдань держави є соціальний захист дітей, створення сприятливих умов для їхнього фізичного, інтелектуального та духовного розвитку, забезпечення права кожної дитини на сім’ю. Особливо актуальною формою виховання дітей, які в силу життєвих обставин залишились без батьківського піклування є – сім’я патронатного вихователя.


Що таке патронат?

Патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, потребує захисту у сім’ї патронатного вихователя, та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування.

 

Яка мета патронату над дитиною?

Метою патронату є забезпечення права кожної дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах, виховуватися у сприятливому та безпечному сімейному середовищі шляхом відновлення здатності батьків (осіб, які їх замінюють) опікуватися дитиною та виховувати її, а в разі неможливості –вчинення заходів щодо захисту дитини та прийняття рішень щодо її влаштування до постійної форми сімейного виховання, яка найбільше відповідає потребам дитини.

 

Хто такий патронатний вихователь?

Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я.

 

Хто може стати патронатним вихователем?

     Громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які:

- перебувають у зареєстрованому шлюбі та проживають на спільній житловій площі;

- мають позитивний досвід сімейного виховання дітей;

- мають житло (власне, орендоване чи на правах користування);

- не мають судимості;

- стан здоров’я яких дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;

- одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю;

- зібрали та надали відповідний пакет документів, необхідний для кандидатів у патронатні вихователі;

- пройшли навчання та отримали довідку та рекомендації за результатами навчання за тренінговою Програмою підготовки сімей-кандидатів у патронатні вихователі.

 

Скільки дітей може бути одночасно влаштовано під патронат?

Одночасно в одну патронатну сім’ю влаштовуються діти (не залежно від їхньої кількості), які є братами-сестрами або до влаштування під патронат проживали в одній родині. До сім’ї патронатних вихователів можуть бути влаштовані діти віком від народження до 18 років.

Який термін перебування дитини в патронаті?

Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не повинен перевищувати 3 місяців, але в особливих випадках може бути подовжений до 6 місяців.

 

Хто може стати патронатним вихователем?

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні та в обов’язковому порядку пройшов спеціальний курс підготовки патронатних вихователів.

 

Які основні завдання патронатних вихователів?

– забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період її перебування в патронатній сім’ї;

– соціально-педагогічна підтримка та сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини;

– створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю і здоров’ю дитини;

– підготовка дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.

 

Чому ця послуга потрібна саме сьогодні?

     Враховуючи нинішню ситуацію в Україні, послуга сімейного патронату набуває ще більшої актуальності.

     Що це дасть для дитини: безпеку, догляд, виховання та реабілітацію дитини в умовах сім’ї, підтримане спілкування з рідними; а в разі неможливості повернення до біологічної родини – пошук для дитини нової сім’ї.

     Що це дасть батькам дитини: можливість усунути складні життєві обставини, вирішити наявні проблеми, отримати професійний соціальний супровід, що загалом сприятиме підвищенню батьківського потенціалу та воз’єднанню родини.

     Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки.

 

     За консультацією та додатковою інформацією звертайтеся до служби у справах дітей Мліївської сільської ради за адресою: с. Мліїв, вул. Данила Кушніра, б. 67.

           

Вітання з нагоди святого Миколая

Фото без опису

       Вітаємо з Днем святого Миколая! Нехай частіше в житті трапляються дива, а ви, діти, ніколи не втрачайте в них віру!  Бажаємо, щоб Миколай зі своїми Ангелами-помічниками приніс вам величезне щастя, нехай збуваються всі ваші мрії - і великі, і маленькі! А ще хочеться, щоб святий подарував всім міцне здоров'я, достаток, мир і душевне тепло!  Цього року на диво чекають не лише діти, а й дорослі - кожному з нас хочеться, щоб війна закінчилася якнайшвидше.

                                                                  Працівники служби у справах дітей



Вітання з нагоди Всесвітнього дня дитини
Фото без опису

Кожна дитина неповторна і унікальна не лише поглядом очей, але й у сприйнятті світу, життя, долі, істини. Саме в період дитинства дитина потребує особливого догляду і піклування, а головне- любові батьків.

У батьків Мліївської громади багато завдань: забезпечити дітей нормальними умовами для розвитку і здоров’я, дати їм  освіту, навчити  любити навколишній світ і людей,  вивести їх у доросле життя. Але ж суспільство має бути здоровим і духовно, і фізично, а це можливо завдяки пріоритетним завданням держави і самого народу. Тому і з’явилося таке свято, як Всесвітній день дитини.

Всесвітній день дитини - свято, присвячене діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.

      У Всесвітній день дитини служба у справах дітей Мліївської  сільської ради вітає всіх наших дітей! Щиро і від усього серця бажаємо кожній дитині   люблячої сім’ї, затишного будинку, щасливого дитинства і світлого майбутнього, в якому вона зможе зайняти гідне її місце.

      Пам’ятаймо, що посаджені зерна добра й любові в дитячих душах обов’язково проростуть пишним цвітом!

Служба у справах дітей Мліївської сільської ради.



Вітання з нагоди Дня усиновлення

Фото без опису

        Усиновлення — це особлива дорога батьківства, благородна і складна, переповнена емоціями, очікуваннями, тривогами і обов’язково надбаннями як для дитини, так і для дорослого. І тому саме напередодні такого свята хочеться від щирого серця привітати тих відважних батьків, які здійснили цей відповідальний крок і взяли дитину у свою родину, кожному з прийомних батьків, опікунів, чий дім став рідною домівкою для дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, побажати розуміння, доброти, терпіння та здоров’я. Адже бути батьками - це один із найважливіших обов’язків, який доводиться виконувати у житті, але водночас найбільш цікавий та гідний старань.    

        Справжньою винагородою для Вас будуть посмішки щасливих дітей, які даруватимуть радість, тепло і впевненість у завтрашньому дні.

    Висловлюємо велику вдячність всім небайдужим до дитячої долі. Нехай разом із прекрасним моментом усиновлення у ваших сім’ях назавжди поселиться щастя, добробут та родинне благополуччя!




Міжнародний день сім’ї

Фото без опису

    Для багатьох людей сім’я — найдорожче, що є у житті кожного. Це притулок та гавань у найважчі часи. Особливо — зараз. 

    Ніяка карколомна кар'єра та золоті гори не замінять підтримки рідного плеча, дитячої посмішки, теплих обіймів. Хочемо побажати цього дня всім сім’ям Мліївської громади,  щоб у родинах завжди панували любов, вірність, взаєморозуміння і звичайно ж, щастя, щоб біди та негаразди  обходили ваші оселі стороною.

    Бережіть свої сім'ї, а при можливості, у цей складний час, прийміть у свою сім’ю тих, хто потребує вашої любові та підтримки: створіть патронатну сім’ю, прийомну, а при бажанні-усиновіть посиротілу дитину, у якої війна забрала найдорожче: батьків.

      З нагоди свята подякували родині нашої громади, яка усиновила дитину та побажали, щоб сім’я була дружною і згуртованою, та від виконавчого комітету   Мліївської сільської ради  вручили  подарунок.

                                                                                                                                                                               

                                                                        Працівники служби у справах дітей

 

 

            День матері

Фото без опису

       14  травня  відзначається День Матері в Україні. З нагоди цього дня, хочемо висловити подяку за ніжність, турботу та безмежну любов, яку матері Мліївської громади надають своїм дітям протягом життя. Низько вклоняємося вам, мами, за терпіння, дивовижну мудрість, прагнення та вміння.

        Нехай ростуть ваші діти гідно і стають гордістю для вас, нехай славлять свій рід і рідний край, нехай будуть вам вірною опорою, а внуки- стануть вашою гордістю, джерелом нового натхнення й життєвої сили.

                                                                         Працівники служби у справах дітей 

 

 

 

 

 

Фото без опису
СІМЕЙНИЙ ПАТРОНАТ: КОРОТКО ПРО ГОЛОВНЕ

Служба у справах дітей Мліївської сільської ради щороку на підставі аналізу випадків та причин потрапляння дітей у складні життєві обставини, визначає потребу територіальної громади у запровадженні послуги патронату над дитиною.

Ми шукаємо кандидатів у патронатні вихователі. Шляхи пошуку різні: на рівні територіальної громади проводимо інформаційні кампанії, співбесіди і консультації з особами, які можуть стати патронатними вихователями. На даний час бажання виконувати обов’язки патронатного вихователя ще ніхто не виявив.

Основні вимоги до кандидатів:

- вік: від 35 до 60 років (для жінок) і від 35 до 65 років (для чоловіків);

- перебувають у зареєстрованому шлюбі і проживають на спільній житловій площі;

- одинокі особи , які проживають на спільній житловій площі з іншим повнолітнім членом родини, який готовий стати помічником патронатного вихователя;

- мають позитивний досвід виховання дітей;

- мають власне житло або офіційно його орендують;

- мають достатній рівень матеріального забезпечення;

- не позбавлялися батьківських прав…

Розмір грошового забезпечення становитиме 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць ( станом на 01.01 2023 року – 13420 грн., оплата здійснюватиметься за кожен день перебування дитини в сім’ї). На дітей, влаштованих в сім’ю, виплачуватиметься соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя у розмірі 2,5 прожиткових мінімуми для дітей віком до 6 років (станом на 01.01 2023 року – 5680грн.) та для дітей віком від 6 до 18 років (станом на 01.01. 2023 року-7082грн.).

Термін перебування дитини у сім'ї патронатного вихователя не повинен перевищувати 3 місяці, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.

За детальною інформацією звертайтесь до Служби у справах дітей Мліївської сільської ради за адресою: с. Мліїв, вул. Данила Кушніра, 67

 

______________________________________________________________________________________________________

У гостях у казки 

 

Фото без опису Фото без опису
Фото без опису Фото без опису

 

          Нещодавно завдяки сільському голові Василю Микитенку була організована чергова поїздка до Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка.  Цього разу серед запрошених були дітки  із числа внутрішньо переміщених осіб, які відносяться до вразливих категорій, яких  привітали голова Черкаської районної військової адміністрації Валерія Бандурко та заступник голови Черкаської обласної військової адміністрації Олександр Шамрай і вручили подарунки. Діти   відчули аромат хвої,  милувалися прикрашеною гірляндами ялинкою, а не сигналу повітряної тривоги.  Потім із задоволенням всі переглянули новорічну виставу «Котик і півник». Ця казка привела юних глядачів у світ , сповнений пригод, таємниць та несподіванок, і  викликала надзвичайне захоплення  й незабутні враження у дітей від  гри акторів, світлових ефектів, костюмів героїв та декорацій.  Захід пройшов неперевершено і яскраво, подарував масу приємних емоцій виступаючим та глядачам.
               Святковий настрій залишився у всіх надовго. Дякуємо за організацію і запрошення на свято.
                                                                                                                   
                                                                                                                      Служба у справах дітей



Акція « Добро переможе»

     В Україні образ Святого Миколая і традиції дарувати подарунки дітям дедалі більше шануються. 19 грудня 2022 року відбувся доброчинний захід для дітей загиблих героїв ЗСУ у Черкаському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. Т.Г.Шевченка. Запрошених привітав голова Черкаської обласної   військової адміністрації Ігор Табурець. До дійства долучилися працівники обласної та районної служб у справах дітей.
 

Фото без опису Фото без опису

Фото без опису

Діти із задоволенням переглянули виставу Г.Х. Андерсена «Снігова Королева» та отримали в подарунок солодощі.

   Дякуємо за організований відпочинок.

                                                                                   Працівники ССД  Мліївської ТГ



Традиційне свято

      Святий Миколай — другий після Бога заступник, захисник, покровитель дітей і охоронець людей від усіх проблем і нещасть.  Все життя він ніс людям Добро і Милосердя. Найбільше люблять і шанують його діти.   

   У цей день,19 грудня, у Мліївській громаді  проведено благодійну акцію для дітей, батьки яких перебувають у лавах ЗСУ та дітей, батьки яких загинули під час бойових дій. Серед запрошених були 55 діток і їх батьки. У залі панувала атмосфера взаєморозуміння та підтримки.

    З вітальним словом до присутніх звернувся сільський голова Василь МИКИТЕНКО, який привітав усіх від себе, депутатського корпусу та виконавчого комітету з великим християнським святом – Днем Святого Миколая. Побажав, щоб  Миколай захищав кожен дім від зла та бід, приносив щастя й любов, допомагав воїнам захищати рідну землю, щоб Святий Божий Угодник почув  молитви і наповнив життя дітлахів великими і маленькими чудесами.

Фото без опису

      Казкові ведучі Аня Єпіфанова, Аліна Головіна та Любов Муха повели діток до фантастичної країни, над створенням якої попрацювали Ольга Чорнобай,  Валентина Марченко.

Фото без опису Фото без опису

      Сподобалась дітлахам розважальна програма, підготовлена учасниками і працівниками Центру культури та дозвілля Мліївської сільської ради: танці, конкурси, фокуси, шоу мильних бульбашок, флешмоб та ін. А коли потрібно було виконати конкурсну пісню, то Марія Іващенко, учениця Старосільського ліцею, запропонувала усім заспівати Гімн України, який охоче співали і дорослі, і діти.

    Звичайне і спокійне дійство  здалося для всіх казкою. Нам, дорослим,  насправді хочеться, щоб ніколи не згасав політ дитячих фантазій, щоб лунав дитячий сміх, щоб скоріше закінчилася війна і батьки, присутніх в цій залі дітей, повернулися скоріше до рідних домівок.

                                                                        Служба  у справах дітей

 

Щира подяка за підтримку

      У теперішній час не всі можуть розуміти, підтримувати один одного, а коли це стає можливим,- немає нічого прекраснішого. У Мліївській громаді проживають сім’ї, в яких діти мають різні патології від народження. Всі вони різні і всі чимось несхожі на інших, але кожна дитина має свої особливості, мрії, бажання. Це нормально. Хочеться  допомогти і батькам, які виховують цих діток, тому що  їм справді треба докладати дуже багато зусиль. Бачити та цінувати ці зусилля,  якщо потрібно, відзначати перемоги, разом сумувати через невдачі, а головне-жити, боротись і перемагати.

        Черкаська обласна організація «Громадська організація людей з обмеженими можливостями «День»,  на чолі з її керівником Прилуцьким Олександром Івановичем, надали гуманітарну благодійну допомогу 24 нашим таким родинам.  Про дану організацію  у нас склалося враження як про порядних і щирих людей. Для  батьків, які виховують діток з особливими потребами,  дуже важливо знати, що у вирішенні щоденних проблем вони не одинокі, що є люди, які у важку хвилину можуть підставити дружнє плече. Коли родини отримали допомогу від  обласної організації, то їх думки повернулися до таких непересічних загальнолюдських цінностей, як співчуття, любов до ближнього і здатність змінити світ  на краще.

Фото без опису Фото без опису

 

      Хочеться щиро подякувати за Вашу підтримку, Олександре Івановичу, за те, що  не стоїте осторонь  людських проблем. Надаючи допомогу, Ви даруєте радість та надію на краще життя.

 

Особливим дітям-особлива турбота

       Життя тримається на небайдужих, чуйних людях, не здатних пройти повз, завжди готових допомогти і надати підтримку.

       13 вересня родина Головіних отримала дві коляски для своїх діточок. При розмові з мамою було помітно, що в неї світяться очі, тремтять губи і радість переповнює душу. Вона повідомила, що отримуючи їх,  у неї  не вистачало слів, щоб подякувати людині, яка проявила увагу до її доньок: Зоряни та Вікторії.  «Іван Богданович, протоієрей Свято-Михайлівської УПЦ, передав нам дві коляски. Вони дуже потрібні і чудові, я просто в захваті. Це приємний знак визнання, підтвердження того, що про моїх дівчаток піклуються. Я подякувала йому за теплоту  душі, за милість його серця!»-сказала мама.

Фото без опису

      А також мама сказала слова вдячності і сільському голові, який перший підняв питання, щоб забезпечити колясками дітей, які їх потребують. Подякувала  Василю Вікторовичу за те, що став опорою і підтримкою для їхньої родини! Відмітила, що він  щирий керівник, який легко віддає оточуючим свої душу і серце в потрібні хвилини. Поспілкувавшись, побажала, щоб йому завжди  щастило у всіх добрих справах і щоб  так само щиро люди ставилися до нього.

Фото без опису

    При спілкуванні не всім дано розуміти один одного, а коли це стає можливим, — немає нічого прекраснішого. І як результат-є певні досягнення, домовленості та перспективи на майбутнє.

    
                    

У рамках програми «Турбота»

        У рамках місцевої програми соціального захисту населення «Турбота» та завдяки піклуванню  протоієрея Свято-Михайлівської УПЦ Івана Жигала,  учень Мліївського ліцею №1 отримав німецьку активну інвалідну коляску Ottobock . Європейські виробники подбали про комфорт користувача. Сучасна модель має легку вагу, з литими колесами, невеликою шириною, що дозволяє проходити в вузькі проходи, а також  має різні функції і регулювання, а якість відповідає європейським стандартам. Правильно підібраний виріб забезпечує комфортне і швидке пересування.


Фото без опису

Мама принесла щирі слова подяки Івану Жигалу: «В наш нелегкий час, коли все більше людей потребує турботи та матеріальної допомоги стає важко знайти людей, які здатні сприймати чужі проблеми, як свої, і як чудово, що такі люди все -таки є. Без вашої допомоги все б склалося точно не так добре, як є зараз. Для мене ви стали ніби спаситель. Спасибі за те, що ви такий добрий і чуйний чоловік.»

  Фото без опису

     За піклування про сина мама подякувала і сільському голові Василю Микитенку, тому що він перший перейнявся  проблемами  даної родини і завдяки його організаторським здібностям, вмінням потрібна річ з’явилася в  оселі Сукомелів. Адже тепер Саша зможе самостійно пересуватися, здійснювати прогулянки, відвідувати магазини та громадські місця і навіть займатись домашнім господарством.

     Вселили віру і надію на краще майбутнє слова очільника громади. «Завдання сільської влади - дбати про кожного жителя громади, і в першу чергу, робити все можливе для поліпшення життя малозахищених верств населення. Сьогодні ми вручаємо річ, яка допоможе Олександру Сукомелу, дитині  з обмеженими можливостями, краще почуватися в суспільстві..», - зазначив сільський голова Василь Микитенко.

Долучилися до справи і працівники Мліївської КНП «Центру первинної медико-санітарної допомоги ім. родини Симиренків», які надали автомобіль для перевезення коляски.

Фото без опису

  Як приємно жити і працювати з людьми, які вболівають за добробут своїх односельців. Поки такі люди живуть і працюють, то буде жити і наша нація українців. Хочеться ще раз щиро подякувати за підтримку та за щирі і чуйні серця, а головне за те, що є люди, які не стоять  осторонь проблем інших.

 

               З повагою начальник ССД                                          Надія ЗІНЧЕНКО



   Розмова з дітьми про війну: основні правила і моменти, які потрібно знати батькам

 

    Війна змінила життя не лише дорослих, а й дітей, які втратили звичну впорядкованість життя. За таких обставин діти хочуть знайти відчуття безпеки та захищеності, насамперед, у своїх батьків.

  Війна — це травматична подія для всіх. Особливо для дітей. Але дорослі можуть мінімізувати її вплив. Адже саме від їх поведінки та реакції залежить спокій юних громадян. Як говорити з дітьми про війну і допомогти їм зберегти психічне здоров’я?

    Розмовляючи з дітьми про нинішню війну головне правило, якого слід дотримуватися  — це казати дітям правду. Але при цьому намагатись зберігати максимальний спокій, уникаючи панічних емоцій. Говорити, що війна — це тимчасово, що так завжди не буде. Повторювати, що все буде гаразд. Обговорювати плани на майбутнє. Це все дуже важливо. З одного боку, подати інформацію, а з іншого — дати позитивне скріплення плануванням майбутнього. Вести розмову з дітьми мовою їхнього віку. Тобто зрозумілими їм словами.

1. Як почати з дитиною розмову про війну?

  Почніть із запитання про те, наскільки ваша дитина обізнана із ситуацією. Не вважайте, що ви знаєте, що думає і відчуває ваша дитина. Запитайте, що вона відчуває щодо ситуації в Україні, і відреагуйте на її тривогу. Запам’ятайте: її почуття можуть бути не такими, як ви думаєте. Якщо в дитини багато запитань або ситуація змінюється, заплануйте кілька розмов. Якщо ви будете знову порушувати тему залежно від зміни ситуації, то ваша дитина зрозуміє, що ви відкриті для розмови про важкі ситуації.

2. Чому розповідаючи дітям про війну потрібно, насамперед, заспокоїтися дорослим

     Дуже важливо, щоб дорослі — чи то батьки, чи то вихователі або вчителі, говорячи з дітьми про вторгнення і війну, були розсудливими, спокійними і знали, як діяти. Лише тоді дитина все сприйме нормально і правильно. Річ у тім, що діти зчитують інформацію з дорослих, помічають, коли ті нервують, переживають і самі починають поводитися неспокійно. 

     Велике значення мають вираз обличчя дорослих та тон, яким подана інформація. Під час розмов батькам чи педагогам варто спостерігати за поведінкою дітей, адже кожен з них також може по-різному сприймати почуте. Варто пам’ятати — коли виникає загроза, то діти орієнтуються, насамперед, на батьків. Дітям важливо показувати і пояснювати, що дорослі будуть з ними завжди і за потреби захистять та допоможуть у тій чи іншій ситуації. Разом вони зможуть впоратися з усіма небезпеками чи негараздами.

3.Як говорити про війну з дошкільнятами

https://cdn.abo.media/upload/article/o_1g316f07nmvj1rk29a110v5bn55j.jpg

     Малюкам можна пояснювати все, що відбувається за допомогою казок, у яких йдеться не лише про війну, а й у принципі про безпеку. Почати можна з елементарної “Кози-дерези”. І нагадати про те, як небезпечно пускати чужих до своєї оселі, як важливо триматися разом, слухати батьків і бути уважними. Такі історії можна спокійно видозмінювати — зобразити головним героєм улюбленого персонажа або домашню тварину, придумати сюжет, який нагадував би події навколо і таке інше.

    Так як дошкільнята уважно слухають розмови дорослих, прислухаються до новин, то вони розуміють в певній мірі, що відбувається. Тож у них можуть виникати різні питання. На них треба обов’язково відповідати і робити це спокійно. Ні в якому разі не лякати і не знецінювати почуття дитини. 

   Якщо дитині страшно, сказати їй: “Я розумію, тобі страшно (треба обов’язково назвати цю емоцію), ти в безпеці, я тебе люблю, все добре”. І обійняти дитину. Якщо ж дитина сама не запитує про війну, тоді починати розмову не варто. Однак, переважно, діти помічають, що звичний режим життя порушено. І питання, пов’язані з цим, все одно виникають. Тому пам’ятаємо про головне правило: розмовляємо з дитиною спокійно, щоб передати цей спокій дитині.

4.Чому говорити про війну з дітьми від 6 до 10 років потрібно зрозуміло і відверто

https://cdn.abo.media/upload/article/o_1g316g6591bpqc8o18ir17leuq869.jpg

    З дітьми молодшого шкільного віку варто про все говорити спокійно, відверто та зрозуміло. Не приховуючи правди, не нагнітаючи ситуації і не говорячи про це по кілька разів на день. Особливо, якщо самі діти про це не запитують. Тобто достатньо один раз з дітьми поговорити про безпеку під час надзвичайних ситуацій і більше до того не повертатися, інакше всі житимуть у постійному стресі.

    Але якщо діти вимагають інформації, їм щось незрозуміло чи просто цікаво, то важливо такі відповіді давати. Недомовок не повинно бути, адже невідомість також лякає. Не маючи від вас інформації, діти можуть допридумувати чи шукати її десь в іншому місці.

   Дуже важливо постійно повторювати дитині, що ви готові до всього, що ніколи не кините свою дитину і обов’язково її захистите. Частіше обіймайте своїх дітей та нагадуйте, що ви тут, ви поруч.

5. Чому з підлітками потрібно не лише говорити про війну, а й шукати спільні відповіді

https://cdn.abo.media/upload/article/o_1g316h5rgr001r7q2ch15abjtt6v.jpg

    З дорослими дітьми можна спільно шукати відповіді на запитання. Наприклад, потрібну інформацію можна разом знайти в інтернеті. Після цього варто обговорити прочитане  чи побачене. Це добре, якщо у дорослих і дітей — різні думки, тоді з'являється більше простору для діалогу.

  Підлітки наразі можуть знаходити більше інформації в інтернеті про те, що відбувається, ніж дорослі. І ця інформація може бути для них травматичною. Адже є такі новини (зі сценами жорстокості, вбивств тощо), які дітям не бажано дивитися через ризик отримати травму. Тож попросіть дитину, щоб вона не дивилася новини, якщо відчуває страх і злість. Під час розмови з підлітками намагайтеся знайти консенсус. При цьому важливо слухати та щиро намагатися зрозуміти дитину. Однак варто пам'ятати, що ви дорослий, а тому кінцеве рішення за вами.

 

6. Що робити батькам, щоб уберегти дитину від психологічної травми через війну

Тут можна дати батькам низку порад і простих ігор-вправ:

  • Грайте з дітьми в хованки, дозволяйте будувати укриття та халабуди. Таким чином діти обіграють своє безпечне місце.
  • Малюйте, розфарбовуйте будиночки та робіть орігамі-будиночки. Створюйте затишні місця для ляльок.
  • Безумовно приймайте дитину і в “радості, і в горі” — і з хорошими результатами, і не дуже. Безпека має ґрунтуватися на стабільності.
  • Обіймайте дитину не менше семи разів на день.
  • Перед сном поговоріть про секрети разом. Діти це люблять.
  • Наш мозок так влаштований, що він фіксує і запам'ятовує погане, тому дуже важливо спеціально фіксувати свою увагу на доброму. 
  • Наприкінці дня пограйте у гру “Що хорошого в мене було за день”. Переможе в цій грі той, хто назве найбільше хороших подій.
  • Перегляньте разом з дитиною різні фото, малюнки в інтернеті та попросіть вибрати те зображення, яке асоціюється у неї з безпечним простором, там, де їй було б добре. Поставте це фото чи картинку на заставку комп'ютера, телефона, або роздрукуйте і прикріпіть на холодильник чи шафку.
  • Можна намалювати місце, де дитині буде затишно та спокійно.
  • Підберіть разом з дитиною музику, яка асоціюється у неї зі спокоєм і безпекою та слухайте її.— Попросіть вибрати колір який асоціюється із безпекою та нехай замалює повністю лист А4. Залиште його на видному місці.

7. Куди можна звернутися за психологічною підтримкою

Національна психологічна асоціація. З початком військових дій силами небайдужих людей створений психологічний консультативний центр для тих, хто переживає паніку, тривогу та постійний стрес. Щоб звернутися по допомогу до центру — треба заповнити анкету.

Міністерство освіти і науки України. З сертифікованими психологами Асоціації інноваційної та цифрової освіти запускає щоденні онлайн зустрічі.

Цілодобова безплатна платформа для психологічних консультацій “Розкажи мені”. Створена Інститутом когнітивного моделювання, МОЗ. Щоб отримати допомогу — необхідно заповнити анкету на сайті, коротко описавши свій стан.

Засідання Координаційної ради

  Нещодавно  відбулося чергове засідання Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми Мліївської сільської ради.

             У роботі ради взяли участь: виконуючий обов’язки заступника голови Мліївської сільської ради, голова координаційної ради Микола Бондаренко, заступник голови координаційної ради Надія Зінченко, секретар координаційної ради Катерина Гончаренко, заступник директора Черкаського обласного центру соціальних служб-Людмила Березовська, психолог Черкаського обласного центру соціальних служб-Тетяна Войцех , начальник відділу освіти, культури та спорту –Вікторія Михалковська, поліцейський офіцер громади- Владислав Волинець, психолог громади- Антоніна Ткаченко, психолог Старосільського ліцею-Ірина Войчишина, фахівець із соціальної роботи- Людмила Мойсюк.

У ході засідання розглянуто проблемні питання взаємодії суб’єктів у разі потреби надання допомоги постраждалим від домашнього насильства у Мліївській територіальній громаді .

Про проведену роботу щодо організації роботи  по домашньому насильству з початку 2022 року було інформовано присутніх Надією Зінченко. 

Представником поліції Владиславом Волинцем повідомлено про динаміку рівня домашнього насильства в Мліївській територіальній громаді під час воєнного стану.

За результатами розгляду питань, які були заслухані на Координаційній раді, виконавцям надано рекомендації працівниками Черкаського обласного центру соціальних служб з метою належного вирішення нагальних питань та прийнято відповідні рішення.

Фото без опису Фото без опису

Липень 2022

 

Нехай у всьому світі будуть щасливі діти!

 

      1 червня в День захисту дітей до центру культури та дозвілля Мліївської сільської ради завітали маленькі громадяни села та прийняли активну участь у розважальній програмі до дня дитинства з мультяшним персонажем та спортивними конкурсами.

       Працівники служби у справах дітей та соціальний захист Мліївської сільської ради завітали до внутрішньопереміщених родин, які взяли під свою опіку маленьких громадян України із окупованих територій, привітали їх зі святом, вручили діткам подарунки та солодкі смаколики.

      День захисту дітей в нинішніх реаліях набув нових сенсів. Попри труднощі, які принесла війна щоденно здійснюється комплексна робота із кожною родиною, яка потребує підтримки та захисту. Нинішній захід – це важливий крок для реалізації базового права кожного маленького громадянина села на щасливе дитинство, зокрема відпочинок, розваги, посмішку та гарний настрій. Кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. І сьогодні – це не лише свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками  і громадянами своєї країни.

Фото без опису Фото без опису
Фото без опису Фото без опису

Фото без опису

__________________________________________________________________________________________________   

 

День захисту дітей!

         Служба у справах дітей вітає всіх маленьких громадян з Днем захисту дітей, який щорічно відзначається у перший день літа – 1 червня. Це свято засновано на честь найменших громадян, які мають власні права.

Діти – маленькі частинки великого щастя, ім’я якого – Життя!

Діти – це диво, яке наповнює життя кожного дорослого щирою радістю і теплотою. Діти так потребують любові, підтримки, турботи і батьківської ласки! Так хочеться, щоб кожне дитяче серце не було обділене цим маленьким щастям. У День захисту дітей бажаємо кожній дитині міцної сім’ї і всього необхідного для безтурботливого дитинства. Нехай дитячі посмішки висвітлюють нашу планету і кожен із маленьких мешканців нашої планети буде здоровим і щасливим. Нехай збуваються всі ваші бажання, нехай батьки завжди будуть вам підтримкою. Ідіть по життю з посмішкою, наші дорогі діти.

Фото без опису Фото без опису

_____________________________________________________________________________________________        

     

Фото без опису Фото без опису

 

 З метою недопущення продажу суб’єктами господарювання неповнолітнім спиртних напоїв, тютюну та в рамках проведення акції «Відповідальність починається з мене»  було проінспектовано торгівельні заклади на території  населених пунктів Млієва та Старосілля, а також роздані інформаційні матеріали щодо недопущення продажу неповнолітнім спиртних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім.   

_____________________________________________________________________________________________        

Найулюбленіше свято усіх діток громади -

День Святого Миколая Чудотворця

       Цей день є особливим для всіх, адже він сповнений доброти, тепла, любові, очікування справжнього дива та здійснення найзаповітніших мрій. Діти чекали цього свята цілий рік: були слухняними, писали листи і врешті отримали бажаний сюрприз, тому невипадково до дітей КЗДО «Яблучко», «Пролісок», «Берізка» та загальноосвітніх закладів: Старосільського ліцею, Мліївського ліцею №1, Мліївського ліцею №2 ім. М.М. Артеменка в переддень свята завітали з вітаннями й подарунками працівники Служби у справах дітей, начальник відділу освіти, культури та спорту Вікторія Михалковська, а в  ролі Миколая виступив Андрій Величко, водій швидкої допомоги. Немає нічого кращого, аніж дитячий сміх, щасливі оченята та непідробна радість. Майже в усіх закладах нас гостинно зустрічали, допомагали при роздачі подарунків, при проведенні фотосесій, - а головне дякували та запрошували Миколая завітати наступного року.

Спонсорами  до Дня Миколая виступили члени виконавчого комітету Мліївської сільської ради на чолі з сільським головою  Василем Микитенком. Хочеться висловити  їм щирі слова подяки за розуміння, підтримку.  Побажати здоров’я, процвітання і побільше тепла на життєвому шляху  від жителів громади.

             Начальник Служби                                                                                Надія ЗІНЧЕНКО

Фото без опису

Мліївський ліцей №2 ім. М. М. АртеменкаМліївський ліцей №2 ім. М. М. АртеменкаФото без описуФото без опису

_____________________________________________________________________________________________        

 

    Про підсумки Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

      Упродовж останніх років з 25 листопада до 10 грудня в усіх регіонах України проходить акція «16 днів проти насильства», в рамках якої відбуваються заходи з попередження і подолання насильства над дітьми, в сім’ї, суспільстві.

        До проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»  у Мліївській громаді долучилися працівники Служби у справах дітей, відділу соціального захисту населення та охорони здоров'я, фахівець центру соціальних служб, психолог Ткаченко А.М., інспектор з ювенальної превенції Головного управління Національної поліції в Черкаській області Альбіна Корінна, поліцейський офіцер громади-Владислав Волинець, працівники КЗДО «Яблучко», «Пролісок», «Берізка» та педагогічні працівники Мліївського ліцею №1, Старосільського ліцею, Мліївського ліцею №2 ім. М.М. Артеменка.

         Особлива увага під час проведення акції приділялася питанням домашнього насилля, тому акція була спрямована проти насилля у сім’ї та формування нетерпимого ставлення до будь-якої форми насилля, яке не завжди можна побачити.  Безумовно, подолання такого негативного явища в родині можливе лише за умови об'єднання зусиль  державних органів й установ,  громадських організацій і кожного жителя громади. Кожен з нас мав сказати "Ні!" насиллю у власній родині. Адже сім'я - це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у  досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку. Які можуть бути наслідки насильства? Це стреси і велика кількість психологічних проблем, в тому числі психічні розлади, психосоматичні захворювання, аж до наркоманії і суїциду, зруйновані сім'ї і покалічені долі. І дуже часто такі злочини залишаються безкарними.

     Під час проведення акції було відвідано 19 сімей. У деяких із них спостерігалися стреси та проблеми (2 родини), психічні розлади (1 сім'я), в одній сім'ї відбувалося її руйнування.  Під час акції проведено ряд соціально-профілактичних, соціально-побутових, соціально-психологічних бесід з батьками, надано гуманітарну допомогу 11 родинам, а також проведено  профілактичні рейди. А в  закладах були проведені інформаційно-просвітницькі бесіди, виховні години, тренінги «Ні! Насильству у сім’ї», конкурси малюнків, організовано перегляд презентацій і інше…

    У шкільних бібліотеках демонструвались виставки просвітницької літератури «Попередження насильства в сім’ях» та «Як допомогти жертвам насильства».

      Заслуговують на увагу заходи, проведені по дошкільних закладах і ліцеях:

-Теоретично-практична консультація для батьків  «Попередження насильства в сім’ї», перегляд мультфільму «Жив собі кіт», з подальшим обговоренням, тематична бесіда «Ми одна сім'я»,- КЗДО « Пролісок», директор Потурнак Г.В.

- Розмова по колу «Говоримо про права дітей», перегляд та обговорення ілюстрацій до казок з подальшим обговоренням   дій та вчинків героїв,- директор Горідько Н.П., КЗДО «Яблучко».

-Просвітницьке заняття з учнями 10 класу «Гендерні стереотипи та домашнє насильство», яке підготували практичний психолог Савельєва Л.Є. та вчитель громадянської освіти Квачко Ю.Г.-Мліївський ліцей №1, заступник директора з навчально-виховної роботи Демченко О.О.

-Акція «Насильство можна подолати тільки разом»,- Карпенко О.М., Мироненко Н.М., правознавчий турнір «Юридичний потяг»,-Буркут Н.О., Карпенко О.М.,-Мліївський ліцей №2, заступник директора з навчально-виховної роботи Мироненко Н.М.

-Урок-гра «Світ наших прав», підготували учні початкових класів. Круглий стіл «Людина – не товар». Даний захід був проведений з учнями 9 класу, а також інформаційний дайджест «Насильству скажемо «НІ!»»,-Старосільський ліцей, заступник директора з навчально-виховної роботи Войчишина І.В.

 

   Якщо Ви або Ваші близькі страждають від домашнього насильства, не потрібно це терпіти й приховувати. Краще раз і назавжди припинити знущання, ніж соромитися зізнатися в цьому, наражаючи себе і своїх дітей на довгі страждання.

      Підсумовуючи сказане, є підстави вважати, що співпраця та взаємодія між закладами,  органами та службами до повноважень та компетенції яких належить захист, підтримка та допомога особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, а також насильства відносно дітей, налагоджена та дає позитивні результати. Багато чого зроблено в 2021році, але є ще і над чим працювати. Хочеться побажати, щоб у наступному році  у ваших домівках був мир, взаєморозуміння й любов, щоб здійснилися всі шляхетні бажання і заповітні мрії, а кожен день Нового 2022 року наповнився добром і щастям!

 


_____________________________________________________________________________________________        

 

Профілактичний захід «Нічне село»

 

      30 вересня 2021 року начальником Служби у справах дітей Надією Зінченко, спеціалістом Служби у справах дітей Катериною Гончаренко, старшим лейтенантом, інспектором з ювенальної превенції відділу превенції Черкаського району Альбіною Корінною, поліцейським офіцером громади  Владиславом Волинцем  був проведений  профілактичний захід, який мав на меті попередження підліткової злочинності, безпритульності, своєчасного виявлення дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, виявлення дітей, які після 22:00 перебувають на вулиці та у закладах дозвілля без супроводу батьків.

Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю. Служба у справах дітей Мліївської сільської ради ради, як координуючий орган, постійно здійснює аналіз стану бездоглядності та правопорушень серед неповнолітніх, умов, причин поширення негативних явищ у підлітковому середовищі, вживає заходи щодо захисту прав дітей, попередження соціального сирітства тощо.

   У ході рейду з усіма батьками була проведена профілактично-роз’яснювальна робота щодо належного виконання батьківських обов’язків, попереджено про правову відповідальність, згідно чинного законодавства. Дорослим було наголошено про створення сприятливих умов для виховання та розвитку дітей в родині. За результатами перевірки було виявлено 2 сім’ї, які опинилася в складних життєвих обставинах та потребують систематичного контролю з боку соціальних служб.

_____________________________________________________________________________________________        

 


Профілактичний рейд «Діти вулиці»

       З метою виявлення дітей, які залишилися без батьківського піклування та проведення обстеження умов проживання сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах 7 вересня 2021 року групою у складі працівників  Служби у справах дітей, фахівця із соціальної роботи, поліцейського громади проведено профілактичний рейд «Діти вулиці» в с. Мліїв, Старосіллі, Будо- Орловецькій.

       Обстежено житлово-побутові умови проживання 6 родин, в яких виховується 12 дітей. Відвідпли 6 розважальних закладів та 12 продуктових магазинів. За результатам рейдового заходу складені акти обстеження житлово-побутових умов, з батьками проведені індивідуально-профілактичні бесіди про відповідальність за виконання батьківських обов’язків по вихованню, утриманню та розвитку дітей.   

     Питання проведення заходів по запобіганню дитячої бездоглядності та безпритульності   знаходиться на постійному контролі служби у справах дітей Мліївської сільської  ради.

_____________________________________________________________________________________________        

 

  Всеукраїнський профілактичний захід «Урок»

         Відповідно до листа Міністерства соціальної політики України від 26.08.2020 року «Про організацію та проведення Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок» і на виконання Програми виконання заходів Державної соціальної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на період до 2021 року», в Мліївській об’єднаній територіальній громаді  групою у складі начальника Служби у справах дітей, начальника відділу соціального захисту, спеціаліста Служби у справах дітей, фахівця із служби соціальної роботи, поліцейського офіцера громади та депутата сільської ради було організовано та проведено I етап профілактичного заходу «Урок», з метою виявлення дітей шкільного віку, які не приступили або не охоплені навчанням, усунення причин та умов, що спричиняють дитячу бездоглядність та надання соціального захисту таким дітям. Станом на  8 вересня поточного року не виявлено дітей, які не приступили до навчання в загальноосвітніх навчальних закладах.

     Робота з виявлення дітей, які безпідставно не відвідують і систематично пропускають уроки, їх подальшого влаштування та надання необхідної допомоги триватиме протягом навчального року.

     Нагадуємо батькам дітей шкільного віку, що за ухиляння від забезпечення необхідних умов навчання та виховання дітей передбачена адміністративна відповідальність згідно статті 184 КУпАП.

_____________________________________________________________________________________________        

      

Фото без опису

  Фото без опису Фото без опису

    Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Діти - це наше майбутнє,   майбутнє громади та всієї України. Піклування про підростаюче покоління – головний обов'язок кожного із нас, а також суспільства та держави. Від нас, дорослих, залежить, яким буде становлення маленької людини та як складеться її доля.

     Відповідно до плану роботи Служби у справах дітей Мліївської сільської ради, в рамках відзначення Міжнародного дня захисту дітей  01 червня 2021 року, було  в громаді проведено ряд заходів, які не залишили  байдужих ні серед дітей, ні дорослих.

   Перш за все послали щирі вітання всім дітям громади, побажали, щоб добрі справи не залишилися непоміченими – вони як маяки повинні світити  тим, хто чекає допомоги, щоб роки дитинства були яскравими та незабутніми, а в житті кожного обов’язково засяяла зірка, що вкаже шлях до щасливого прийдешнього. Діти – наше майбутнє, майбутнє нашої держави, нашої Планети, тому зичимо вам якомога більше щирих усмішок, приємних несподіванок долі, веселих та надійних друзів.

    Щастя вам, чистого і мирного неба, сонячних ранків, світлих і неповторних вражень, здоров’я та удачі на життєвих дорогах!

     А як же пройшов День захисту дітей у громаді…

Працівниками Служби у справах дітей Мліївської сільської ради була проведена відповідна робота, зокрема:

-надіслали вітання з нагоди свята до комунальних дитячих закладів дошкільної освіти «Яблучко», «Пролісок», «Берізка» та Мліївського ліцею №1, Мліївського ліцею №2, Старосільського ліцею.

- відвідали сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах, не залишивши нікого без уваги. Одним вручили предмети гуманітарної допомоги (одяг), іншим -посуд, а для шести родин, в яких проживають 8 діток, закупили продукти харчування, цукерки, печиво, соки, овочі, фрукти та ін.

   Відвідали (за запрошеннями) навчальні заклади, в яких навчаються діти  із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

         Перший заклад, до якого ми завітали, був Старосільський ліцей. День був прохолодний, але в навчальному закладі та на подвір’ї лунав дитячий сміх. Гостинно відкрили дітлахи двері  і запросили нас до себе в гості. Сьогодні вони господарі. У ліцеї панувала атмосфера взаєморозуміння. Святковий настрій, цікаві розмови. Охоче запропонували пройти нам на подвір’я, де були різні малюнки на асфальті. В цьому році політ фантазії малечі втілювався у справжні дитячі шедеври, яким не було меж. Розповіді дітей про кожен малюнок, екскурс в минуле та майбутнє захоплював кожного із нас.

    На подвір’ї Мліївського ліцею №1 1 червня було досить людно. Тут зібрались учні 1-5 класів разом  зі своїми наставниками, педагогом-організатором, адміністрацією закладу. Ранок розпочався з танцювальних руханок: «А ти готовий», «Черепаха-аха». Із задоволенням усі початківці малювали на асфальті. Переможців не було, адже кожен малюнок- це своєрідне мистецтво. А напередодні Міжнародного дня захисту дітей учні закладу стали учасниками Всеукраїнського дистанційного багатожанрового фестивалю-конкурсу "Світ Dreams" для дітей і молоді з обмеженими можливостями, який проводився з метою реалізації, розвитку талантів дітей та молоді, їх самоствердженню до Дня захисту дітей. Учні ліцею - учасники фестивалю у номінаціях "Конкурс читців", "Вокальний жанр". Підтримаймо наших учасників:

Лисак Марію - https://www.youtube.com/watch?v=yxQ6y6GOiDE

Сукомела Олександра - https://www.youtube.com/watch?v=w2ZVVuC-H94

https://www.youtube.com/watch?v=LXwKS5xKsbI

      У шкільній бібліотеці  Мліївського ліцею №1 було підготовлено виставку      «Чарівний світ дитинства » Кузьменком С.В.

   Неабияке враження справили на вихованців Мліївського ліцею №2 проведені  цього дня заходи, серед яких знавці права стали учасниками правового рингу, в якому активну участь приймали команди 5-6 та 7-8 класів.  Сподобалась дітям та гостям свята    розважальна програма  « У дружньому колі», учасниками якої були учні 1-4 класів. Із великим задоволенням учні 5-10 класів приймали участь цього дня у танцполі. Чарівна музика, неперевершений  її  знавець Яровий М.М. зумів організувати даний захід, що байдужих до танців у залі не було. Опівдні двері гостинно відкрила квест кімната. На закінчення працівники Служби у справах дітей привітали дітей і вручили солодощі, які передав для них випускник минулих років приватний підриємець  Єпіфанов Олександр Євгенійович. Також до вітань діток приєднався директор СТОВ Симиренківське Осовітній Віктор Павлович, який також закупив солодощі для діток. Сільський голова Микитенко Василь Вікторович виділив кошти та забезпечив автотранспортом. Ми впевнені, що їх приклад показовий і для інших. Надаючи допомогу в цей нелегкий для всіх нас час, вони  дають надію, що разом ми подолаємо будь-які негаразди.( Фото, що додаються, підготувала працівник ССД Гончаренко К.П.).

 


Фото без опису

Вітання з нагоди Дня сім’ї

      Родина для кожного із нас – це найдорожчі люди, які більш за всіх люблять і розуміють, навчають народній мудрості, підтримують. Щиро бажаємо кожній родині Мліївської громади миру, злагоди, щастя та добробуту. Цінуйте своє сімейне вогнище, бережіть його, не шкодуйте  любові для найдорожчих та найближчих людей!

      Бажаємо, щоб кожна  родина була тихою і затишною гаванню, нехай ваше сімейне  вогнище завжди горить і дарує тепло.       

 

Сільський голова                                  Працівники Служби у справах дітей

Василь МИКИТЕНКО                          і відділу соціального захисту

 

 


                                     

 

Фото без опису

    Кожна друга неділя травня - День матері, одне з головних родинних свят. Цього дня найщиріші слова - вітання передав сільський голова, працівники Служби у  справах дітей і відділу соціального захисту населення всім матерям  Мліївської громади. Уклін і щира дяка за материнську любов, працю, розуміння та підтримку.

   Побажали весни в душі, взаєморозуміння та щирості, міріади щасливих моментів, безперервного позитивного виру подій, життєрадісності, жіночого щастя. А найголовніше - залишатися природними, чуйними, щирими. Миру, душевного спокою у Ваші оселі.

Сільський голова                                  Працівники Служби у справах дітей

Василь МИКИТЕНКО                         і відділу соціального захисту


Відповідно до розпорядження сільського голови Микитенка В.В. «Про благоустрій населених пунктів у громаді та проведення Всеукраїнської акції «За – чисте довкілля» зобов’язало   працівників Служби у  справах дітей і відділу соціального захисту населення привести в належний санітарний стан  частину території біля комунального закладу «Територіального центру соціального обслуговування».

Фото без опису

 


Фото без опису

Фото без опису  З нагоди Світлого Христового Воскресіння сільський голова,  працівники Служби у справах дітей, соціального захисту привітали  сім’ї громади, вручили Великодні кошики та побажали, щоб в їхньому житті постійно знаходилось рішення будь-якої проблеми, щоб Пасхальні  дзвони, духмяна паска, писанки принесли у кожну оселю взаєморозуміння, домашній затишок і добробут.

Сільський голова                                 Працівники Служби у справах дітей та

Василь МИКИТЕНКО                        соціального захисту


 

                                      Фото без опису

        Мліївський ліцей №1 бере участь у дослідженні Національного університету "Києво-Могилянська академія" за темою «Дослідження психосоціальних потреб учнів, родини яких зіткнулися зі складними життєвими обставинами».

          Мета дослідження: розробка Міністерством освіти і науки України освітніх програм, в яких буде передбачена робота з дітьми сімей різних категорій.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь