Роль місцевих податків у забезпеченні життєдіяльності громади

Дата: 18.03.2024 15:32

Фото без описуБюджет Мліївської громади формується за рахунок двох основних джерел: власні і закріплені доходи – які в основному формуються за рахунок місцевих податків та субвенції і дотації з державного та інших місцевих бюджетів.

За підсумками 2023 року 58,7% обсягу доходів громади складали власні доходи, 41,3% - субвенції та дотації.

Структура власних та закріплених доходів загального фонду у 2023 році мала такий вигляд:

1. податок на доходи фізичних осіб – 18 801,0 тис. грн. (52,3% обсягу власних та закріплених доходів);

2. плата за землю – 7 494,4 тис. грн. (20,8%);

3. єдиний податок – 4 346,1 тис. грн.(12,1%);

4. податок на майно – 3 112,7 тис. грн. (8,7%);

5. рентна плата за спеціальне використання інших природних ресурсів – 1 001,1 тис. грн. (2,8%);

6. акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 778,6 тис. грн. (2,2%);

7. неподаткові надходження – 390,6 тис. грн. (1,1%).

Дякуємо всім платникам податків, що в такий нелегкий час вони продовжують здійснювати свою діяльність, сплачують податки, тримають економіку на плаву, чим забезпечують розвиток Мліївської територіальної громади.