Територіальний центр надання соціальних послуг

Рішення сесій №6-5 «Про створення Комунального закладу «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Мліївської сільської ради»

Статут територіального центру

Комунальний заклад «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Мліївської сільської ради є установою, що надає різні види соціальних послуг особам, що перебувають у складних життєвих обставинах, які вони не в змозі подолати за допомогою наявних засобів і можливостей.

Основним завданням КЗ «Територіальний центр соціального обслуговування» є надання конкретних послуг, спрямованих на підвищення рівня соціальної захищеності мешканців громади відповідно до державних стандартів соціальних послуг, передбачених ЗУ «Про соціальні послуги».

Отримувачами соціальних послуг у територіальному центрі є одинокі непрацездатні громадяни, пенсіонери, інваліди старші 18 років, особи без постійного місця проживання, жертви домашнього насилля та інші соціально незахищені верстви населення.

За потреби соціальні робітники територіального центру надають отримувачам соціальних послуг допомогу в написанні заяв, отриманні довідок, інших документів, веденні переговорів з питань отримання комунально-побутових, медичних послуг, питань представництва й захисту інтересів в державних і місцевих органах влади, установах, організаціях, підприємствах, тощо. Також сприяють у направленні до стаціонарних установ, закладів охорони здоров’я чи соціального захисту.

Територіальний центр соціального обслуговування може надавати такі соціальні послуги:

догляд вдома;

догляд стаціонарний;

соціальна адаптація;

денний догляд з правом надання послуг по місцю проживання.

Крім того, територіальний центр може надавати такі соціальні послуги:

паліативний/хоспісний догляд;

консультування;

представництво інтересів;

соціальна профілактика;

посередництво (медіація);

соціально–економічні (у формі надання натуральної чи грошової допомоги);

транспортні;

інші соціальні послуги, відповідно до затвердженого переліку соціальних послуг, умов та порядку їх надання, затвердженого Мліївською сільською радою.