Відділ соціального захисту та охорони здоров’я інформує про перерахунок пенсій

Дата: 24.04.2024 12:11

1 квітня 2024 року розпочався автоматичний перерахунок пенсій пенсіонерам, які працюють.

Нагадуємо, що розмір пенсії залежить не тільки від розміру заробітної плати, а й від страхового стажу (тобто періоду, протягом якого людина сплачує єдиний страховий внесок). Оскільки з часом, коли людина працює, її страховий стаж збільшується, то і розмір пенсії має також збільшуватися. Тому 1 квітня пенсії працюючим пенсіонерам перераховують.

Особисто звертатися для перерахунку пенсії нікуди не потрібно: він відбувається автоматично, без додаткових звернень пенсіонерів, за даними, які містить Державний реєстр застрахованих осіб.

У зв’язку із зростанням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб з 2093 грн до 2361 грн збільшуються розміри мінімальної пенсії за віком та доплати за понаднормовий стаж (непрацюючим пенсіонерам) надбавок та підвищень, мінімальних пенсійних витрат, максимальної пенсії, які залежать від прожиткового мінімуму.

Виплата підвищених пенсій відбудеться у червні 2024 року (з урахуванням підвищення за квітень та травень).

Нагадаємо, що для переважної більшості пенсіонерів 1 березня відбулась індексація пенсій, втретє – за час повномасштабної війни.