Мліївська громада
Черкаська область, Черкаський район

Добросусідство – це особливі стосунки

Дата: 04.04.2024 16:59
Кількість переглядів: 535

Фото без описуІз  настанням весни громадяни починають господарювати на городах, подвір’ях, прилеглих територіях, і часто виникають конфліктні ситуації між сусідами яких можна уникнути дотримуючись правил добросусідства.

Фундаментом добросусідства є базовий принцип усіх релігій та моральних кодексів усіх культур: не роби іншому того, чого не бажаєш собі. Людина може жити без сім’ї, без друзів, однак уникнути сусідів майже неможливо. Ми, обираючи добросусідство як життєвий принцип, маємо навчитися жити з повагою, терпимістю, добротою до сусідів, намагатися зрозуміти їхні дії, прийняти інтереси, часом пробачати, домовлятись, знаходити компроміси.

Відповідно до Земельного законодавства зміст добросусідства полягає в тому, що власники та землекористувачі земельних ділянок повинні обирати такі способи використання землі відповідно до їхнього цільового призначення, при яких власникам і землекористувачам сусідніх ділянок завдається найменше незручностей (затінення, задимлення, неприємні запахи, шумове забруднення тощо). Такі незручності, зокрема, можуть створювати зелені насадження, які ростуть на сусідній земельній ділянці або їхній межі (затіняють ділянку, заважають вирощуванню рослин тощо). За таких обставин у випадку проникнення коренів і гілок з однієї ділянки на іншу власники та землекористувачі мають право відрізати корені та гілки дерев і кущів, які проникають із сусідньої земельної ділянки.

Може виникнути ситуація, коли є потреба у знесенні дерев, розміщених на межі сусідніх земельних ділянок. Такі дерева, а також плоди цих дерев належать власникам сусідніх ділянок у рівних частинах і кожен з сусідів має право вимагати ліквідувати такі дерева. Витрати на ліквідацію цих дерев покладаються на сусідів у рівних частинах (крім випадку, коли один із сусідів відмовляється від своїх прав на дерева). 

Власник земельної ділянки має право вимагати від власника сусідньої ділянки сприяння встановленню твердих меж, а також відновленню межових знаків. Витрати на встановлення суміжних меж несуть власники земельних ділянок у рівних частинах, якщо інше не встановлено угодою між ними.

Добросусідство – це соціально-просторове середовище, в якому приємно жити. Добросусідська атмосфера не народжується за один день. Знадобляться сили, терпіння і делікатність. Зате ваші старання будуть винагородженні.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь