Дата: 02.04.2024 20:26

Фото без описуДопомога при народженні (усиновленні) дитини встановлена державою з метою створення належних умов для повноцінного утримання й виховання дітей та надається одному з батьків дитини (опікуну), який постійно проживає разом з дитиною.

Звернутися необхідно упродовж 12 місяців з дня народження дитини. У разі протермінування зазначеного періоду, право на отримання допомоги втрачається.

Допомога при народженні зараховується до страхового стажу, тож оформляти допомогу потрібно на одного із батьків, хто буде здійснювати догляд за дитиною.

Спосіб звернення є наступним:

· за особистим зверненням в ЦНАП, якщо батьки фактично проживають або зареєстровані на території громади

· засобами поштового зв'язку

· самостійно через офіційний вебсайт Мінсоцполітики.

· в рамках комплексної електронної публічної послуги «єМалятко» шляхом подання батьками заяви про державну реєстрацію народження та внесення до такої заяви відомостей, необхідних для призначення допомоги при народженні.

Документи, необхідні для подання:

· паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків. У разі подання паспорта зразка від 2016 року (ID-картки) додається довідка про реєстрацію місця проживання.

· свідоцтво про народження дитини.

· довідку з реквізитами банківського рахунку, який відкритий для отримання соціальних виплат.

Допомога надається у розмірі 41280 грн. Виплата здійснюється одноразово у сумі 10320 гривень, а решта коштів виплачується у розмірі 860 гривень кожного місяця до досягнення дитиною 3 років.