Вербування та використання дітей…

Дата: 29.02.2024 09:52

Останнім часом почастішали випадки анонімних погроз щодо підриву держустанов, шкіл, лікарень та інших місць масового скупчення людей. Більшість інформації про псевдомінування надходила як інтернет-повідомлення з території рф, а також від українських «абонентів».

Встановлено, що для «розсилання» терористичних повідомлень росспецслужби все частіше залучають дітей. Для вербування українських підлітків окупанти використовують підконтрольні Телеграм-канали та ігрові інтернет-платформи.

На цих ресурсах представники спецслужб рф «знайомляться» з юними користувачами і пропонують їм співпрацю. Дуже часто для схилення дітей до підривної діяльності ворог застосовує методи шантажу та психологічних маніпуляцій, а також пропонує «легкі» гроші.

Шановні батьки

• Здійснюйте батьківський контроль. Робіть це обережно з огляду на вікові особливості дітей (для молодших – обмежте доступ до сумнівних сайтів, для старших – час від часу переглядайте історію браузеру).
  • Застерігайте від передачі інформації у мережі. Поясніть, що є речі, про які не говорять зі сторонніми: прізвище, номер телефону, адреса, місце та час роботи батьків, відвідування школи та гуртків – мають бути збережені у секреті.
  • Навчіть критично ставитися до інформації в інтернеті. Якщо є сумніви в достовірності – запитай у старших.
  • Розкажіть про правила поведінки в мережі.
  • Станьте прикладом. Оволодійте навичками безпечного користування інтернетом.