Представники Мліївської громади взяли участь у навчанні з розроблення багаторічних планів вирішення соціальних проблем.

Дата: 14.02.2024 15:34

Фото без описуПродовжуємо співпрацю з Solidarity Fund PL

#SocServ_Strategy

В рамках проєкту «Підтримка децентралізації: підвищення компетенцій територіальних громад у сфері соціальних послуг», який реалізовує Solidarity Fund PL in Ukraine 8-9 лютого 2024 року у м. Черкаси представники відділів економічного розвитку та соціального захисту Мліївської сільської територіальної громади взяли участь у дводенному тренінгу, присвяченому питанню аналізу та оцінки стану соціальної сфери громади, а також отримали індивідуальну консультацію головного експерта проєкту Мірослава Ольчака.

Мета заходу, щоб за підтримки Solidarity Fund PL in Ukraine сумісно з відділами виконавчого органу, комунальними закладами, установами, підприємствами, мешканцями громади провести повний аналіз соціальної сфери нашої громади, на предмет відповідності потребам місцевого населення існуючих систем та інституцій для задоволення базових соціальних  потреб населення та розробити багаторічний план вирішення соціальних проблем.

В рамках проєкту це вже третя зустріч, яка була присвячена наступним питанням:

• опитування, як форма виявлення соціальних проблем. Процес діагностики соціальних проблем, його етапи та порядок проведення соціальних досліджень;
  • як створити онлайн опитування? Освоєння практичних навичок;
  • сумісна розробка питань для онлайн опитування;
  • цілі діагностики соціальної ситуації у громаді. Напрями та обсяги діагнозу. Поглиблені соціальні дослідження;
  • аналіз існуючих даних. Аналізуємо демографічні дані громади – які висновки можна зробити?
  • SWOT/TOWS аналіз та інші методи діагностики;
  • визначення соціальних потреб і проблем;
  • нові сфери діагностики та прогнозування, подальші кроки процесу;
  • неформальне спілкування, підбиття підсумків.

Програма була насиченою, доступною, покроковою до виконання в громадах. Наші представники прийняли до виконання і наразі, сумісно розробляємо завдання до роботи кожному відділу для формування бази даних за останні 5 років з метою проведення діагностики соціальних проблем за сферами:

• людина та задоволення базовими соціальними потребами в розрізі категорій (ВПО, люди з інвалідністю, діти, діти сироти, молодь, особи похилого віку, працездатне населення, передпенсійне і т.д.), інституцій в громаді та поза громадою;
  • безпека у громаді:
  • освіта;
  • медицина;
  • бідність;
  • домашнє насилля;
  • витрати за програми розвитку та бюджет громади видатки на соціальну сферу;
  • та інші напрямки.

Також окремо необхідно провести опитування в громаді задля визначення потреб жителів населених пунктів. Результати опитування стануть ключовими даними для розробки  багаторічного плану вирішення соціальних проблем. І тут нам необхідна буде ініціативність жителів задля створення  реальної картини потреб громади в соціальних послугах. Тож, просимо стежити за нашою сторінкою і після публікації посилань на опитування  приділити 15-20 хвилин свого часу та пройти соціальне опитування. Нам необхідно отримати зворотній зв’язок не менше 30 відсотків від загальної кількості жителів нашої громади. (Посилання буде пізніше, бо наразі розробляється форма для опитування).

Проєкт реалізовується за фінансової підтримки Програми польської співпраці у сфері розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща, а також Офісу Координатора програм допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США в рамках 10-го раунду програми «Development Cooperation Partnership Program».