Відділ соціального захисту та охорони здоров’я інформує:

Дата: 31.01.2024 19:53

СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ – дії, спрямовані на профілактику складних життєвих обставин або мінімізацію їх  негативних наслідків для осіб/ сімей, які в них перебувають.

Законом України «Про соціальні послуги» визначено перелік базових соціальних послуг, надання яких забезпечується виконавчими органами місцевих громад. Базові соціальні послуги спрямовуються на найбільш уразливі групи населення та надаються з урахуванням потреб кожного отримувача послуги. Послуги розвинені у громаді відповідно до потреб населення та надаються максимально наближено до місця проживання громадян, які їх потребують.

Соціальні послуги надаються особам та сім’ям, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах.

ОСНОВНІ ЦІЛІ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ:

1. Профілактика складних життєвих обставин

- запобігання виникненню складних життєвих обставин та/ або потраплянню особи/ сім’ї   в такі обставини;

1. Подолання складних життєвих обставин

особою/сім’єю, інтеграція та реінтеграція в суспільне життя місцевої громади;

1. Мінімізація негативних наслідків складних життєвих обставин

для особи/ сім’ї, підтримка її/їх  життєдіяльності, соціального статусу та включення у громаду.

ДО ПОВНОВАЖЕНЬ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ  НАЛЕЖИТЬ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ, зокрема:

- визначення потреб населення у соціальних послугах;

- інформування про їх перелік;

- здійснення заходів для виявлення вразливих груп населення, осіб і сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, та їх забезпечення  відповідно до потреб надання базових соціальних послуг;

- створення та забезпечення функціонування Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг;

- фінансування надання соціальних послуг;

- забезпечення підвищення кваліфікації надавачів соціальних послуг;

- здійснення моніторингу надання соціальних послуг, оцінки їх якості, оприлюднення відповідних результатів.