Актуальним та важливим напрямком роботи ЦНАП є державна реєстрація нерухомості.

Дата: 30.01.2024 16:20

Фото без описуВідповідно до цивільного та земельного законодавства право власності та інші речові права на нерухомі речі, земельні ділянки, обтяження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають обов’язковій державній реєстрації, оскільки такі речові права виникають тільки після їх належної реєстрації.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 № 1952-IV зі змінами, державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень – це офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав.

Станом на сьогодні, державна реєстрація речових прав на нерухомість проводиться державними реєстраторами сільських, селищних, міських рад, районними в містах державних адміністрацій та нотаріусами шляхом внесення відповідних записів в єдину для всієї України державну інформаційну систему – Державний реєстр речових прав на нерухоме майно.

Центр надання адміністративних послуг Мліївської сільської ради, у свою чергу, здійснює надання послуг у сфері державної реєстрації нерухомості, інформуючи, що державній реєстрації прав підлягають:

• право власності та право довірчої власності як спосіб забезпечення виконання зобов’язання на нерухоме майно, об’єкт незавершеного будівництва;
  • речові права, похідні від права власності:
  • право користування (сервітут);
  • право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис);
  • право забудови земельної ділянки (суперфіцій);
  • право господарського відання;
  • право оперативного управління;
  • право постійного користування та право оренди (суборенди) земельної ділянки;
  • право користування (найму, оренди) будівлею або іншою капітальною спорудою (їх окремою частиною), що виникає на підставі договору найму (оренди) будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини), укладеного на строк не менш як три роки;
  • іпотека;
  • право довірчої власності;
  • інші речові права відповідно до закону;
  • право власності на об’єкт незавершеного будівництва;
  • заборона відчуження та арешт нерухомого майна, податкова застава, предметом якої є нерухоме майно, та інші обтяження.