Діє нова форма акту та порядок оформлення перевірок ДПС

Дата: 11.08.2023 09:42

Наказом Мінфіну від 05.06.2023 р. №291 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20.06.2023 р. за №1025/40081 (у редакції наказу Мінфіну №350) змінено розділ ІІІ Порядку оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків.

Так, за оновленими правилами загальні положення акту (довідки) документальної перевірки (відповідні додатки до загальних положень) мають містити такі дані:

- про наявність рахунків/електронних гаманців такого платника податків у банках, інших фінансових установах, небанківських надавачах платіжних послуг/емітентах електронних грошей із зазначенням інформації щодо надання повідомлення про їх відкриття (закриття); про ліцензії Національного банку України, якщо їх отримання передбачено законом;

- про інформацію про надсилання запитів на проведення зустрічних звірок, запитів до інших органів державної влади, до страхових компаній та банківських установ, запитів до уповноважених органів іноземних країн тощо (у разі їх надсилання).

Також в акті (довідці) документальної перевірки відображається інформація, отримана на запити, та результати проведення зустрічних звірок.

Наказ №291 набув чинності з дня його офіційної публікації. Він був опублікований 21 липня 2023 року.