Український союз промисловців підприємців на чолі з Президентом союзу Анатолієм Кінахом, 11 липня 2023 року провели спільне засідання Українсько-молдовської, молдовсько-української ділової ради Київ - Кишинів.
Український союз промисловців підприємців на чолі з Президентом союзу Анатолієм Кінахом, 11 липня 2023 року провели спільне засідання Українсько-молдовської, молдовсько-української ділової ради Київ - Кишинів.
З привітальним словом виступив Кінах Анатолій Кирилович, Президент Українського союзу промисловців і підприємців, а також Тарлев Василь Павлович, Президент Національного конгресу промисловців і підприємців Молдови (НКППМ). Про стан і перспективи економічного співробітництва України та Молдови в нових умовах доповідали Валерій Ківерь, Надзвичайний і Повноважний Посол Молдови в Україні та Шевченко Марко Олександрович Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Молдова.
На порядку денному обговорювалися наступні питання:
- Підсумки виконання Протоколу попереднього засідання Українсько-молдовської, молдовсько-української ділових рад (А. Кінах, В. Тарлев)
- Транзитні можливості Молдови для сільськогосподарської продукції з України (Укрзалізниця, АСМАП, Українська аграрна конфедерація)
- Презентація проєкту створення українсько-молдовської аграрної біржі (Попескул Григорій Михайлович, Віце-президент Української державної корпорації з транспортного будівництва «Укртрансбуд»)
- Стан українсько-молдовської співпраці в галузі машинобудування (Асоціація “Укрмашбуд»)
- Пріоритети роботи Українсько-молдовської, молдовсько-української ділових рад на друге півріччя 2023 року (А. Кінах, В. Тарлев).
Серед ряду пропозицій важливим є впровадження першої біржової платформи для купівлі-продажу та перевезення агросировини та продуĸтів переробĸи в Молдові, створення адекватної ринкової інфраструктури: відносин для продавців, покупців і перевізників з усіма умовами "Інĸотермс" в усьому світі на покупку агросировини з України і торгівлі нею всередині країни, прямого доступу до ринкових активів.
Проєкт із розвитку ринкової аграрної інфраструктури через створення аграрної біржі надасть можливість вийти на міжнародний рівень виконання ринкових відносин між іноземними інвесторами, через механізм постачальних ф'ючерсів. В основі реалізації є механізм виконання торгів, створення централізованого потоку ліквідності (цін) на біржові товари, механізм виконання заявок і проведення торгів, забезпечення логістики (поставка товару від продавця до покупця), система і строки зберігання (елеватор), біржова веб-платформа.
Окрім впровадження біржової платформи говорили про співпрацю і розвиток бізнесу включаючи машинобудівельну галузь, запропонували ряд спільних проєктів для подальшої співпраці та розвитку сусідніх держав.
Тож, наші аграрії отримають нові інструменти прямого продажу своєї продукції за кордон