ЛЯЛЬКА-МОТАНКА: БЕРЕГИНЯ РОДУ ЛЮДСЬКОГО
Ось і перший зимовий день. Та снігу і морозів нема, За вікном ллє дощ вже третю добу. Але не зважаючи на негоду, у Старосільському будинку культури зібралися жінки: Марія Довгопол - помічник вихователя, Лариса Свентій – продавець, Тетяна Супрун – бухгалтер, Світлана Шаповал –медсестра, Ніна Трохимівна – прибиральниця. Всі ці жінки такі різні, але їх об’єднує те, що вони люблять творчість та виявили бажання прийти на майстер – клас. Тема якого : «Лялька – мотанка - берегиня роду людського».
Провела його надзвичайно творча людина, позитивна, добра та щира - Оксана Олександрівна Милокост, працівник будинку культури. А допомогла організувати захід, сільський бібліотекар Катерина Милокост.
Багато цікавого розповідала Оксана Олександрівна …. З давніх - давен лялька – мотанка була берегинею роду, оберегом, символом мудрості, символом матері прародительниці та зв’язку між поколіннями.
Мати давала дочці ляльку - берегиню, коли вона йшла до іншого роду, а дочка - своїй дитині. Це – наче ниточка, яка зв’язувала увесь рід. У ляльці – мотанці зберігається тепло людських рук, добрі, хороші думки.
Ляльки-обереги робили із сорочки матері, бо вона має свою енергетику, магічну силу. Материнське тепло оберігає свою дитину. Також наші прабабусі робили ляльки – подорожниці. Якщо з лялькою щось траплялося – це був знак, попередження.
Виготовляючи оберіг не можна використовувати голки, бажано і ножиці. Все робиться руками та мотається нитками.
Під керівництвом Оксани Милокост, жінки виготовляли ляльку – оберіг із зерна. За основу в якій було зерно кукурудзи та пшениці. Учасниці процесу отримали багато задоволення та виявили бажання регулярно проводити майстер – класи.
Бібліотекар Катерина Милокост