A A A K K K
для людей із порушенням зору
Мліївська громада
Черкаська область, Черкаський район

Це актуально!

 

 З метою недопущення продажу суб’єктами господарювання неповнолітнім спиртних напоїв, тютюну та в рамках проведення акції «Відповідальність починається з мене»  було проінспектовано торгівельні заклади на території  населених пунктів Млієва та Старосілля, а також роздані інформаційні матеріали щодо недопущення продажу неповнолітнім спиртних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім.   

____________________________________________________________________________________________________________        

Найулюбленіше свято усіх діток громади -

День Святого Миколая Чудотворця

       Цей день є особливим для всіх, адже він сповнений доброти, тепла, любові, очікування справжнього дива та здійснення найзаповітніших мрій. Діти чекали цього свята цілий рік: були слухняними, писали листи і врешті отримали бажаний сюрприз, тому невипадково до дітей КЗДО «Яблучко», «Пролісок», «Берізка» та загальноосвітніх закладів: Старосільського ліцею, Мліївського ліцею №1, Мліївського ліцею №2 ім. М.М. Артеменка в переддень свята завітали з вітаннями й подарунками працівники Служби у справах дітей, начальник відділу освіти, культури та спорту Вікторія Михалковська, а в  ролі Миколая виступив Андрій Величко, водій швидкої допомоги. Немає нічого кращого, аніж дитячий сміх, щасливі оченята та непідробна радість. Майже в усіх закладах нас гостинно зустрічали, допомагали при роздачі подарунків, при проведенні фотосесій, - а головне дякували та запрошували Миколая завітати наступного року.

Спонсорами  до Дня Миколая виступили члени виконавчого комітету Мліївської сільської ради на чолі з сільським головою  Василем Микитенком. Хочеться висловити  їм щирі слова подяки за розуміння, підтримку.  Побажати здоров’я, процвітання і побільше тепла на життєвому шляху  від жителів громади.

             Начальник Служби                                                                                                     Надія ЗІНЧЕНКО

Мліївський ліцей №2 ім. М. М. АртеменкаМліївський ліцей №2 ім. М. М. Артеменка

____________________________________________________________________________________________________________

___________________

    Про підсумки Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

      Упродовж останніх років з 25 листопада до 10 грудня в усіх регіонах України проходить акція «16 днів проти насильства», в рамках якої відбуваються заходи з попередження і подолання насильства над дітьми, в сім’ї, суспільстві.

        До проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»  у Мліївській громаді долучилися працівники Служби у справах дітей, відділу соціального захисту населення та охорони здоров'я, фахівець центру соціальних служб, психолог Ткаченко А.М., інспектор з ювенальної превенції Головного управління Національної поліції в Черкаській області Альбіна Корінна, поліцейський офіцер громади-Владислав Волинець, працівники КЗДО «Яблучко», «Пролісок», «Берізка» та педагогічні працівники Мліївського ліцею №1, Старосільського ліцею, Мліївського ліцею №2 ім. М.М. Артеменка.

         Особлива увага під час проведення акції приділялася питанням домашнього насилля, тому акція була спрямована проти насилля у сім’ї та формування нетерпимого ставлення до будь-якої форми насилля, яке не завжди можна побачити.  Безумовно, подолання такого негативного явища в родині можливе лише за умови об'єднання зусиль  державних органів й установ,  громадських організацій і кожного жителя громади. Кожен з нас мав сказати "Ні!" насиллю у власній родині. Адже сім'я - це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у  досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку. Які можуть бути наслідки насильства? Це стреси і велика кількість психологічних проблем, в тому числі психічні розлади, психосоматичні захворювання, аж до наркоманії і суїциду, зруйновані сім'ї і покалічені долі. І дуже часто такі злочини залишаються безкарними.

     Під час проведення акції було відвідано 19 сімей. У деяких із них спостерігалися стреси та проблеми (2 родини), психічні розлади (1 сім'я), в одній сім'ї відбувалося її руйнування.  Під час акції проведено ряд соціально-профілактичних, соціально-побутових, соціально-психологічних бесід з батьками, надано гуманітарну допомогу 11 родинам, а також проведено  профілактичні рейди. А в  закладах були проведені інформаційно-просвітницькі бесіди, виховні години, тренінги «Ні! Насильству у сім’ї», конкурси малюнків, організовано перегляд презентацій і інше…

    У шкільних бібліотеках демонструвались виставки просвітницької літератури «Попередження насильства в сім’ях» та «Як допомогти жертвам насильства».

      Заслуговують на увагу заходи, проведені по дошкільних закладах і ліцеях:

-Теоретично-практична консультація для батьків  «Попередження насильства в сім’ї», перегляд мультфільму «Жив собі кіт», з подальшим обговоренням, тематична бесіда «Ми одна сім'я»,- КЗДО « Пролісок», директор Потурнак Г.В.

- Розмова по колу «Говоримо про права дітей», перегляд та обговорення ілюстрацій до казок з подальшим обговоренням   дій та вчинків героїв,- директор Горідько Н.П., КЗДО «Яблучко».

-Просвітницьке заняття з учнями 10 класу «Гендерні стереотипи та домашнє насильство», яке підготували практичний психолог Савельєва Л.Є. та вчитель громадянської освіти Квачко Ю.Г.-Мліївський ліцей №1, заступник директора з навчально-виховної роботи Демченко О.О.

-Акція «Насильство можна подолати тільки разом»,- Карпенко О.М., Мироненко Н.М., правознавчий турнір «Юридичний потяг»,-Буркут Н.О., Карпенко О.М.,-Мліївський ліцей №2, заступник директора з навчально-виховної роботи Мироненко Н.М.

-Урок-гра «Світ наших прав», підготували учні початкових класів. Круглий стіл «Людина – не товар». Даний захід був проведений з учнями 9 класу, а також інформаційний дайджест «Насильству скажемо «НІ!»»,-Старосільський ліцей, заступник директора з навчально-виховної роботи Войчишина І.В.

 

   Якщо Ви або Ваші близькі страждають від домашнього насильства, не потрібно це терпіти й приховувати. Краще раз і назавжди припинити знущання, ніж соромитися зізнатися в цьому, наражаючи себе і своїх дітей на довгі страждання.

      Підсумовуючи сказане, є підстави вважати, що співпраця та взаємодія між закладами,  органами та службами до повноважень та компетенції яких належить захист, підтримка та допомога особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, а також насильства відносно дітей, налагоджена та дає позитивні результати. Багато чого зроблено в 2021році, але є ще і над чим працювати. Хочеться побажати, щоб у наступному році  у ваших домівках був мир, взаєморозуміння й любов, щоб здійснилися всі шляхетні бажання і заповітні мрії, а кожен день Нового 2022 року наповнився добром і щастям!

 


____________________________________________________________________________________________________________         

Профілактичний захід «Нічне село»

 

      30 вересня 2021 року начальником Служби у справах дітей Надією Зінченко, спеціалістом Служби у справах дітей Катериною Гончаренко, старшим лейтенантом, інспектором з ювенальної превенції відділу превенції Черкаського району Альбіною Корінною, поліцейським офіцером громади  Владиславом Волинцем  був проведений  профілактичний захід, який мав на меті попередження підліткової злочинності, безпритульності, своєчасного виявлення дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, виявлення дітей, які після 22:00 перебувають на вулиці та у закладах дозвілля без супроводу батьків.

Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю. Служба у справах дітей Мліївської сільської ради ради, як координуючий орган, постійно здійснює аналіз стану бездоглядності та правопорушень серед неповнолітніх, умов, причин поширення негативних явищ у підлітковому середовищі, вживає заходи щодо захисту прав дітей, попередження соціального сирітства тощо.

   У ході рейду з усіма батьками була проведена профілактично-роз’яснювальна робота щодо належного виконання батьківських обов’язків, попереджено про правову відповідальність, згідно чинного законодавства. Дорослим було наголошено про створення сприятливих умов для виховання та розвитку дітей в родині. За результатами перевірки було виявлено 2 сім’ї, які опинилася в складних життєвих обставинах та потребують систематичного контролю з боку соціальних служб.

____________________________________________________________________________________________________________        


Профілактичний рейд «Діти вулиці»

       З метою виявлення дітей, які залишилися без батьківського піклування та проведення обстеження умов проживання сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах 7 вересня 2021 року групою у складі працівників  Служби у справах дітей, фахівця із соціальної роботи, поліцейського громади проведено профілактичний рейд «Діти вулиці» в с. Мліїв, Старосіллі, Будо- Орловецькій.

       Обстежено житлово-побутові умови проживання 6 родин, в яких виховується 12 дітей. Відвідпли 6 розважальних закладів та 12 продуктових магазинів. За результатам рейдового заходу складені акти обстеження житлово-побутових умов, з батьками проведені індивідуально-профілактичні бесіди про відповідальність за виконання батьківських обов’язків по вихованню, утриманню та розвитку дітей.   

     Питання проведення заходів по запобіганню дитячої бездоглядності та безпритульності   знаходиться на постійному контролі служби у справах дітей Мліївської сільської  ради.

____________________________________________________________________________________________________________        

 

  Всеукраїнський профілактичний захід «Урок»

         Відповідно до листа Міністерства соціальної політики України від 26.08.2020 року «Про організацію та проведення Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок» і на виконання Програми виконання заходів Державної соціальної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на період до 2021 року», в Мліївській об’єднаній територіальній громаді  групою у складі начальника Служби у справах дітей, начальника відділу соціального захисту, спеціаліста Служби у справах дітей, фахівця із служби соціальної роботи, поліцейського офіцера громади та депутата сільської ради було організовано та проведено I етап профілактичного заходу «Урок», з метою виявлення дітей шкільного віку, які не приступили або не охоплені навчанням, усунення причин та умов, що спричиняють дитячу бездоглядність та надання соціального захисту таким дітям. Станом на  8 вересня поточного року не виявлено дітей, які не приступили до навчання в загальноосвітніх навчальних закладах.

     Робота з виявлення дітей, які безпідставно не відвідують і систематично пропускають уроки, їх подальшого влаштування та надання необхідної допомоги триватиме протягом навчального року.

     Нагадуємо батькам дітей шкільного віку, що за ухиляння від забезпечення необхідних умов навчання та виховання дітей передбачена адміністративна відповідальність згідно статті 184 КУпАП.

____________________________________________________________________________________________________________

      

_________________________________________________________________________________________

 

    Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Діти - це наше майбутнє,   майбутнє громади та всієї України. Піклування про підростаюче покоління – головний обов'язок кожного із нас, а також суспільства та держави. Від нас, дорослих, залежить, яким буде становлення маленької людини та як складеться її доля.

     Відповідно до плану роботи Служби у справах дітей Мліївської сільської ради, в рамках відзначення Міжнародного дня захисту дітей  01 червня 2021 року, було  в громаді проведено ряд заходів, які не залишили  байдужих ні серед дітей, ні дорослих.

   Перш за все послали щирі вітання всім дітям громади, побажали, щоб добрі справи не залишилися непоміченими – вони як маяки повинні світити  тим, хто чекає допомоги, щоб роки дитинства були яскравими та незабутніми, а в житті кожного обов’язково засяяла зірка, що вкаже шлях до щасливого прийдешнього. Діти – наше майбутнє, майбутнє нашої держави, нашої Планети, тому зичимо вам якомога більше щирих усмішок, приємних несподіванок долі, веселих та надійних друзів.

    Щастя вам, чистого і мирного неба, сонячних ранків, світлих і неповторних вражень, здоров’я та удачі на життєвих дорогах!

     А як же пройшов День захисту дітей у громаді…

Працівниками Служби у справах дітей Мліївської сільської ради була проведена відповідна робота, зокрема:

-надіслали вітання з нагоди свята до комунальних дитячих закладів дошкільної освіти «Яблучко», «Пролісок», «Берізка» та Мліївського ліцею №1, Мліївського ліцею №2, Старосільського ліцею.

- відвідали сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах, не залишивши нікого без уваги. Одним вручили предмети гуманітарної допомоги (одяг), іншим -посуд, а для шести родин, в яких проживають 8 діток, закупили продукти харчування, цукерки, печиво, соки, овочі, фрукти та ін.

   Відвідали (за запрошеннями) навчальні заклади, в яких навчаються діти  із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

         Перший заклад, до якого ми завітали, був Старосільський ліцей. День був прохолодний, але в навчальному закладі та на подвір’ї лунав дитячий сміх. Гостинно відкрили дітлахи двері  і запросили нас до себе в гості. Сьогодні вони господарі. У ліцеї панувала атмосфера взаєморозуміння. Святковий настрій, цікаві розмови. Охоче запропонували пройти нам на подвір’я, де були різні малюнки на асфальті. В цьому році політ фантазії малечі втілювався у справжні дитячі шедеври, яким не було меж. Розповіді дітей про кожен малюнок, екскурс в минуле та майбутнє захоплював кожного із нас.

    На подвір’ї Мліївського ліцею №1 1 червня було досить людно. Тут зібрались учні 1-5 класів разом  зі своїми наставниками, педагогом-організатором, адміністрацією закладу. Ранок розпочався з танцювальних руханок: «А ти готовий», «Черепаха-аха». Із задоволенням усі початківці малювали на асфальті. Переможців не було, адже кожен малюнок- це своєрідне мистецтво. А напередодні Міжнародного дня захисту дітей учні закладу стали учасниками Всеукраїнського дистанційного багатожанрового фестивалю-конкурсу "Світ Dreams" для дітей і молоді з обмеженими можливостями, який проводився з метою реалізації, розвитку талантів дітей та молоді, їх самоствердженню до Дня захисту дітей. Учні ліцею - учасники фестивалю у номінаціях "Конкурс читців", "Вокальний жанр". Підтримаймо наших учасників:

Лисак Марію - https://www.youtube.com/watch?v=yxQ6y6GOiDE

Сукомела Олександра - https://www.youtube.com/watch?v=w2ZVVuC-H94

https://www.youtube.com/watch?v=LXwKS5xKsbI

      У шкільній бібліотеці  Мліївського ліцею №1 було підготовлено виставку      «Чарівний світ дитинства » Кузьменком С.В.

   Неабияке враження справили на вихованців Мліївського ліцею №2 проведені  цього дня заходи, серед яких знавці права стали учасниками правового рингу, в якому активну участь приймали команди 5-6 та 7-8 класів.  Сподобалась дітям та гостям свята    розважальна програма  « У дружньому колі», учасниками якої були учні 1-4 класів. Із великим задоволенням учні 5-10 класів приймали участь цього дня у танцполі. Чарівна музика, неперевершений  її  знавець Яровий М.М. зумів організувати даний захід, що байдужих до танців у залі не було. Опівдні двері гостинно відкрила квест кімната. На закінчення працівники Служби у справах дітей привітали дітей і вручили солодощі, які передав для них випускник минулих років приватний підриємець  Єпіфанов Олександр Євгенійович. Також до вітань діток приєднався директор СТОВ Симиренківське Осовітній Віктор Павлович, який також закупив солодощі для діток. Сільський голова Микитенко Василь Вікторович виділив кошти та забезпечив автотранспортом. Ми впевнені, що їх приклад показовий і для інших. Надаючи допомогу в цей нелегкий для всіх нас час, вони  дають надію, що разом ми подолаємо будь-які негаразди.( Фото, що додаються, підготувала працівник ССД Гончаренко К.П.).

 


                                        Вітання з нагоди Дня сім’ї

      Родина для кожного із нас – це найдорожчі люди, які більш за всіх люблять і розуміють, навчають народній мудрості, підтримують. Щиро бажаємо кожній родині Мліївської громади миру, злагоди, щастя та добробуту. Цінуйте своє сімейне вогнище, бережіть його, не шкодуйте  любові для найдорожчих та найближчих людей!

      Бажаємо, щоб кожна  родина була тихою і затишною гаванню, нехай ваше сімейне  вогнище завжди горить і дарує тепло.       

 

Сільський голова                                  Працівники Служби у справах дітей

Василь МИКИТЕНКО                          і відділу соціального захисту

 

 


                                     

 

    Кожна друга неділя травня - День матері, одне з головних родинних свят. Цього дня найщиріші слова - вітання передав сільський голова, працівники Служби у  справах дітей і відділу соціального захисту населення всім матерям  Мліївської громади. Уклін і щира дяка за материнську любов, працю, розуміння та підтримку.

   Побажали весни в душі, взаєморозуміння та щирості, міріади щасливих моментів, безперервного позитивного виру подій, життєрадісності, жіночого щастя. А найголовніше - залишатися природними, чуйними, щирими. Миру, душевного спокою у Ваші оселі.

Сільський голова                                  Працівники Служби у справах дітей

Василь МИКИТЕНКО                         і відділу соціального захисту


Відповідно до розпорядження сільського голови Микитенка В.В. «Про благоустрій населених пунктів у громаді та проведення Всеукраїнської акції «За – чисте довкілля» зобов’язало   працівників Служби у  справах дітей і відділу соціального захисту населення привести в належний санітарний стан  частину території біля комунального закладу «Територіального центру соціального обслуговування».

 


  З нагоди Світлого Христового Воскресіння сільський голова,  працівники Служби у справах дітей, соціального захисту привітали  сім’ї громади, вручили Великодні кошики та побажали, щоб в їхньому житті постійно знаходилось рішення будь-якої проблеми, щоб Пасхальні  дзвони, духмяна паска, писанки принесли у кожну оселю взаєморозуміння, домашній затишок і добробут.

Сільський голова                                 Працівники Служби у справах дітей та

Василь МИКИТЕНКО                        соціального захисту


 

                                      

        Мліївський ліцей №1 бере участь у дослідженні Національного університету "Києво-Могилянська академія" за темою «Дослідження психосоціальних потреб учнів, родини яких зіткнулися зі складними життєвими обставинами».

          Мета дослідження: розробка Міністерством освіти і науки України освітніх програм, в яких буде передбачена робота з дітьми сімей різних категорій.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь