Право на оскарження

Дата: 19.07.2019 08:09

З метою реалізації програми правової освіти населення,  просимо розмістити на офіційних сайтах сільських, селищних, міських рад Черкаської області та в місцях прийому громадян інформацію на тему: «Право на оскарження».

Не погоджуєтесь з відмовою, діями або бездіяльністю державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації, що здійснюють свою діяльність в межах Черкаської області у сфері реєстрації бізнесу та нерухомості? Подавайте скарги до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Черкаській області.

Комісія наділена досить широкими повноваженнями:

1) складає протоколи про адміністративні правопорушення щодо державних реєстраторів прав;

2) приймає рішення про:

- скасування рішення про відмову та проведення державної реєстрації прав на нерухомість;

- проведення державної реєстрації бізнесу (у разі оскарження відмови);

- виправлення помилки, допущеної державним реєстратором;

- тимчасове блокування доступу державного реєстратора до реєстру;

- направлення до Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату при Мін’юсті подання щодо анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю.

Звернення зі скаргою до Комісії має переваги:

- скарга розглядається протягом 30 днів (у деяких випадках - 45 днів);

- розгляд скарг здійснюється безоплатно;

- присутність скаржника на засіданні Комісії необов’язкова;

- повторне подання документів для державної реєстрації та сплата адміністративного збору не вимагається.

Скаргу можна подати до Головного територіального управління юстиції у Черкаській області (бульв. Шевченка, 185, м. Черкаси, 18001). Консультації щодо оформлення скарги та її подачі надаються за телефоном (0472) 33-00-27.