Мліївська громада
Городищенський район, Черкаська область

УЧАСТЬ САМОДІЯЛЬНОГО КОЛЕКТИВУ СТАРОСІЛЛЯ У ТЕЛЕПЕРЕДАЧІ «ФОЛЬКМЮЗІК»

У глибину століть сягає історія села Старосілля. Завжди воно славилось пісенним краєм. Пісня – це наша історія, наша гордість і слава.  Пісня супроводжує людину протягом усього  її життя.

Вже багато років процвітає у Старосіллі  народний фольклорний колектив. За все його існування багато учасників вже немає в живих. Та свої пісні, пісні наших пращурів  передавалися з покоління в покоління  новим учасникам колективу. І тому самодіяльний колектив є унікальним, бо має цінний багаж стародавніх пісень, які вже давно забуті.

Пісні народного колективу  викликають позитивні емоції, тривожать душу, та змушують замислитись про наше життя, наш народ, традиції. Колектив має великий репертуар пісень:  це і веселі, й жартівливі, весільні, обрядові, купальські, ліричні, щедрівки, веснянки, родинно – побутові.

Народні пісні – це наша національна гордість.

Самодіяльний колектив завжди бере активну участь у всіх масових заходах та конкурсах  музичної народної творчості. І  коли  наприкінці  літа  на Городищині  пройшов районний конкурс  фольклорних народних колективів, який  відвідала ведуча телепередачі « фолькмюзік» Оксана Пекун, щоб  відібрати найкращих для своєї передачі, Старосільський  автентичний народний колектив  запросили  виступати до Києва.

11 грудня  фольклорний колектив,  разом із представником виконуючого обов’язки старости Старосільської сільської ради Миколаєнко К.М., вирушив до столиці  на студію першого національного каналу. Там у виконанні  самодіяльного  колективу  до Новорічних свят були записані пісні для національного радіо та  для  телепередачі  народного  фольклору « Фолькмюзік» .

Велика подяка  за організацію поїздки голові Мліївської ОТГ  Микитенку  Василю Вікторовичу, який  надав транспорт; члену  виконавчого комітету Мліївської сільської ради - П.П.  Шевченку Олександру Васильовичу за надання спонсорської допомоги. А також П.П. Лісовій Галині Миколаївні. Та подяка жителям села Старосілля, які брали активну участь у підготовці поїздки до Києва:  Наталії Хаюк,  Валентині Довгопол, Любі Підпалько, Надії Миронівні.

Сільський бібліотекар

Катерина Милокост« повернутися до списку новин